Додаткова відпустка за особливий характер праці медпрацівнику-суміснику: надавати чи ні?

313

Запитання

Чи можна надавати медпрацівнику-суміснику додаткову відпустку за особливий характер праці?

Відповідь

Працівник-сумісник має право на оплачувану щорічну відпустку, у т. ч. щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. Це право визначають:

Додаткову відпустку за особливий характер праці потрібно надавати пропорційно відпрацьованому часу. До такого часу зараховують дні, у які працівник фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня.

Робота за внутрішнім сумісництвом

Робочий час медичних працівників, крім основної діяльності, яку класифікують як роботу з особливим характером праці (прямий контакт із хворими), включає допоміжну:

  • передача зміни;
  • робота з медичною документацією;
  • підготовка до маніпуляції;
  • процедури тощо.

Чим загрожує заява «Відмовляюся йти у щорічну відпустку…»

Тож медпрацівники, які працюють за сумісництвом на 0,5 ставки, не зайняті на роботах із особливим характером праці половину тривалості робочого дня.

Зауважуємо, що остаточне рішення щодо надання щорічної додаткової відпустки медичним працівникам у кожному конкретному випадку приймає керівник закладу з урахуванням названих вимог.

Затверджено нові посадові оклади держслужбовців 2018 року

За інформацією Держпраці у Чернігівській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9949