Компенсація за роботу у святкові та неробочі дні

700

Запитання

Керівник залучив працівника до роботи у святковий день і надав йому за це інший день відпочинку. Як бухгалтеру оплатити години роботи працівника у вихідний день?

Відповідь

Роботу у вихідні та святкові дні установа може компенсувати працівнику (за його згодою):

  • іншим днем відпочинку;
  • подвійною оплатою (ст. 72 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Оплату роботи у святковий та неробочий день обчислюють за статтею 107 КЗпП:

  • відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;
  • працівникам, працю яких оплачують за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  • працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо вони працювали у святковий і неробочий день у межах місячної норми робочого часу. Якщо працівник працював понад місячну норму — у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад.

У подвійному розмірі оплачують години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

Компенсація за роботу у святкові та неробочі дні Чи оплачуються лікарняні за вихідні дні

Мінсоцполітики у роз’ясненні від 29.12.2009 № 853/13/84-09 наголошує, що, окрім подвійної оплати, працівнику, який працював у святковий (неробочий) день, за його бажанням установа може надати інший день відпочинку, що не оплачується та є вихідним.

Отже, якщо установа залучить працівника до роботи у вихідний день, працівник має право обрати як компенсацію за таку роботу або інший день відпочинку, або підвищену оплату за відпрацьовані години. При цьому йдеться як про загальні вихідні дні, так і вихідні за графіком роботи установи. Свій вибір працівник має погодити з керівником.

Якщо працівник обере інший день відпочинку, то його роботу у вихідний день установа оплачує в одинарному розмірі.

Зауважимо, що порядок визначення виду компенсації і строк, у який працівник має використати інший день відпочинку, законодавство не встановлює. Тому між працівниками та роботодавцями виникають суперечки щодо строків використання днів відпочинку. Щоб уникнути непорозумінь, установі слід визначити порядок надання та строк використання інших днів відпочинку як компенсації за роботу у вихідні та святкові дні у правилах внутрішнього трудового розпорядку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71461

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131830

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347741