Які форми касових документів використовувати у 2018 році?

1677

Запитання

Чи мають право установи використовувати касові документи, форми яких не затверджені постановою Правління НБУ від 29 грудня 2017 року № 148?

Відповідь

5 січня 2018 року набрало чинності Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 (далі – Положення № 148).

У цьому положенні визначені нові типові форми касових документів:

  • відомості на виплату готівки;
  • прибуткового касового ордера (форма № КО-1);
  • видаткового касового ордера (форма № КО-2);
  • журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (форми № КО-3 та КО-3а);
  • касової книги (форма № КО-4);
  • книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки (форма № КО-5);
  • акта про результати інвентаризації наявних коштів;
  • акта про перевірку дотримання порядку ведення операцій із готівкою.

Тож із 05.01.2018 для оформлення касових операцій установи повинні використовувати касові документи, які відповідають вимогам типових форм із Положення № 148.

ЗІР, категорія 109.15

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228597

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118638

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298839

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
305025

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30465