Чи потрібно декларувати зброю як нагороду

501

Запитання

Чи потрібно декларувати зброю як нагороду?

Відповідь

декларування зброї

Калькулятор штрафів

Ні, не потрібно. Адже відповідно до законодавства така нагорода (відзнака) для військовослужбовців не є подарунком та не відображається у декларації.

До такої нагороди (відзнаки) не застосовується обмеження (заборона) щодо одержання подарунків, передбачене ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції».

Нагороди і відзнаки, якими держава відзначає заслуги військових:

  • відзнака Президента України «Іменна вогнепальна зброя»;
  • відомчі заохочувальні відзнаки «Вогнепальна зброя».

Чи треба таку нагороду відображати в розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» декларації?

Якщо у документі до зброї (відзнаки) немає відомостей про її вартість, або вказана вартість не перевищує 100 прожиткових мінімумів (для 2022 року – 248 100 грн, для 2023 року – 268 400 грн), таку нагороду не треба відображати у декларації.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, чи потрібно декларувати захоплену ворожу техніку.

За матеріалами НАЗК

 

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
52878

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
24534

Посадові оклади працівників державної служби 2024

Посадові оклади державних службовців та оплата їх праці у 2024 році буде здійснюватися за новими правилами. Що саме змінюється та якими будуть посадові оклади працівників державної служби – в нашій статті.
136803