Як обчислити екологічний податок за викиди в повітря забруднюючих речовин

3252

Запитання

Який порядок обчислення екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення?

Відповідь

Суми екологічного податку за викиди в повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення платники податку обчислюють самостійно щокварталу за формулою, наведеною у п. 249.3 ст. 249 ПК:

Пвс = (сума) (Мі × Нпі), і = 1, де:

  • Мі — фактичний обсяг викиду забруднюючої речовини в тоннах (т);
  • Нпі — ставка податку в поточному році за тонну забруднюючої речовини у гривнях з копійками;
  • Пвс — сума екологічного податку за викиди в повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.

При цьому платники податку виходять із фактичних обсягів викидів, ставок податку.

Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин встановлені у статті 243 ПК.

Більше інформації тут:

Крім того, КМУ щорічно до 1 червня у разі необхідності вносить до ВР України проект закону про внесення змін до ПК щодо ставок оподаткування з екологічного податку, визначених з урахуванням ІСЦ, індексів цін виробників промислової продукції (абз. 9 п. 4 розд. XIX «Прикінцеві положення» ПК).

Зауважуємо, що контролюючі органи перевіряють правильність визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення (п. 250.12 ст. 250 ПК).

ЗІР, категорія 120.04

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74394

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45805

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10728

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56122

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259876