Держпраці надало рекомендації працівникам, якщо вони не погоджуються із наказом про призупинення дії трудового договору.
Пошук по Класифікатору професій
Згідно з інформацією, працівник особисто або через профспілку має оскаржити такий наказ до Державної служби України з питань праці або її територіальних органів.
Якщо підстав для призупинення дії трудового договору не було, інспектор праці може внести припис про усунення виявлених порушень (під час дії воєнного стану – за погодженням військової адміністрації) або про визнання відповідного наказу таким, що втратив чинність.
Припис Держпраці є обов’язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня його отримання.
Такі норми діють, якщо наказ роботодавця виданий до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».
Нагадаємо, 19 липня 2022 року набув чинності закон №2352, який передбачає низку причин для припинення трудових договорів:
- в разі смерті роботодавця;
- в разі смерті працівника;
- через тривалу відсутність працівника;
- в звязку зі знищенням майна підприємства.
За інформацією Держпраці
Відправляємо працівників у відрядження під час війни
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.