Тестування персоналу методом ІФА - що з податками?

Підприємство із власної ініціативи хоче тестувати персонал методом ІФА. Що це - заходи з охорони праці на підприємстві чи медичне обслуговування працівників? Можна це облікувати як допомогу на медичне обслуговування? Й чи оподатковувати ПДФО та ЄСВ?

Нові нормативні акти у сфері оплати праці

Роботодавець зобов’язаний забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці працівників (ст. 153 Кодексу законів про працю України). Але тестування за допомогою імуноферментного аналізу (ІФА) не входить до переліку заходів з охорони праці на підприємстві.

Не оподатковувати тестування рекомендуємо роботодавцям на підставі підпункту 165.1.19 Податкового кодексу України (ПК). Він визначає, що кошти або вартість майна (послуг), що роботодавець надає за свій рахунок як допомогу на медичне обслуговування працівників, не оподатковують. Але за наявності відповідних підтвердних документів.

Працівники мають написати заяви з проханням надати допомогу на медичне обслуговування — проведення тестів на коронавірус. До заяви додати документ, що визначає вартість такого тестування. Роботодавець видає наказ про надання допомоги на медичне обслуговування і виплачує працівникам допомогу.

Після тестування працівники надають документи, що підтверджують факт отримання послуг і їх вартість: платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг тощо.

Роботодавець може оплатити вартість тестування безпосередньо медичному закладу. Тоді працівники також пишуть заяви з проханням надати допомогу на медичне обслуговування. А далі — за тим самим порядком: наказ і документи, що підтверджують надання послуги - проведення тесту на ковід.

Тестування на COVID-19 працівники також можуть пройти власним коштом і потім подати роботодавцеві заяви з проханням надати допомогу на медичне обслуговування. До заяви додають документи, що підтверджують факт отримання послуг та їх вартість. Роботодавець видає наказ про надання допомоги на медичне обслуговування і повертає кошти працівникам.

Оскільки у всіх трьох випадках немає ПДФО, не буде і військового збору (пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК)

Матеріальна допомога разового характеру, яку підприємство надає окремим працівникам, не входить до фонду оплати праці, отже, не є базою нарахування ЄСВ (п. 3.31 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5). Тож коли тестують не всіх працівників підприємства, зазначений підпункт спрацьовує. А от якщо тестують всіх, немає прямої норми, яка б виводила таку виплату із фонду заробітної плати.

 

 

 

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді