Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Іноді сторонам договору важко точно визначити кількість чи об›єм поставленого товару. У такій ситуації постачальник просить застосувати в договорі про закупівлю толеранс. Чи не буде це порушенням Закону про закупівлю?
Треба провести дозакупівлю наприкінці року? Прочитайте 5 умов, коли можна продовжити дію договору про закупівлю на 20%, і готові рішення для 8 ситуацій, у яких можуть виникнути складнощі. Дізнайтеся, як довести законність зміни умов договору і яка відповідальність, якщо вимоги законодавства порушені
Договорів не буває навіки. Тим більше в сучасних економічних реаліях. Уклавши договір навіть після проведення відкритих торгів через систему Prozorro може постати питання про зміну його умов. Додаткова угода до договору про публічні закупівлі – це шлях до зміни умов. Це може бути зміна істотних умов договору закупівлі, зміна ціни або додаткова угода на зменшення обсягів закупівлі. Як і коли її можна укласти та подати інформацію у даній консультації.
Замовники тепер зобов’язані звітувати про всі закупівлі від 1 копійки до 50 тис. грн, проведені не у Prozorro. Покажемо, як у такому разі правильно заповнити звіт
Допоможемо врахувати найважливіше, аби правильно скласти договір про закупівлю або змінити істотні умови договору.
Трапляються випадки, коли замовникам потрібно отримати деякі товари/роботи/послуги вже в перші дні нового року. Для цього потрібно продовжити строк дії договору про закупівлю. Підкажемо, як це зробити.
Стаття допоможе правильно змінити умови договору, якщо постачальник хоче підвищити ціну на електроенергію, та вбереже від непорозумінь у стосунках із ПУП.
Через коливання ціни на ринку укладений договір став невигідним для постачальника. Тож він просить змінити ціну товару за одиницю. Замовник може піти йому назустріч, головне — отримати підтвердження і дослухатися закону.
Процедура закупівлі завершилася, тож замовник уклав договір. Та згодом обставини змінилися, і виконання зобов’язань за цим договором вже не має сенсу. Знайома ситуація? Звичайно, перше, що спадає на думку в цій ситуації, це потурбуватися про розірвання договору про закупівлю. А чи може це зробити замовник за власної ініціативи?