Як засвідчити форс-мажор через війну з Росією

Теми:

Як засвідчити форс-мажор через війну з Росією

Торгово-промислова палата України (ТПП) підтверджує, що військова агресія Російської Федерації проти України з 24 лютого 2022 року є форс-мажором (обставинами непереборної сили). Тобто, такі обставини є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними для підприємств та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/або іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало за умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін.

Для спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), ТТП 28.02.2022 підготує загальний офіційний для їх затвердження. Лист можна буде завантажити на  сайті ТПП.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9250

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3789

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1870