Чи відповідатиме керівник держоргану за несвоєчасно виплачену зарплату держслужбовцю внаслідок ведення бойових дій

Чи відповідатиме керівник держоргану за несвоєчасно виплачену зарплату держслужбовцю внаслідок ведення бойових дій

Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів, щоб забезпечити право працівників своєчасно отримувати заробітну плату (ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03. 2022 № 2136). У той же час роботодавця звільняють від відповідальності, якщо він порушить зобов’язання щодо строків оплати праці і якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

НАДС роз’яснив: якщо не можна своєчасно виплатити заробітну плату внаслідок ведення бойових дій, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту, коли державний орган відновить свою діяльність.

Джерело

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
211708

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
198008

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
3014

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
13628

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
72158