Як оплачують суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану

Як оплачують суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану

Трудова повинність в умовах воєнного стану

Працівникам підприємств та установ, які функціонують в умовах воєнного стану, за те, що вони виконують суспільно корисні роботи, забезпечують оплату відповідно до умов оплати праці, які установлені за професією/посадою, на яку їх зарахували. Розмір такої оплати не може бути нижчим ніж розмір середньої заробітної плати за основним місцем роботи (п. 10 Порядку № 753). Тобто якщо до суспільно корисних робіт залучать працевлаштованих осіб, то оплата їхньої роботи під час трудової повинності не може бути нижчою за середній заробіток за основним місцем роботи.

Якщо ж залучатимуть осіб, які не мають основного місця роботи, то їм забезпечують оплату відповідно до умов оплати праці, що встановлені за професією/посадою, на яку їх зарахували. Утім, якщо особа виконала встановлену норму праці, то розмір оплати не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, що установлений на дату, коли її нараховували.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14280

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13030

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді