Розробили законопроєкт щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану

У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону № 7377 «Про внесення зміни до Цивільного кодексу України щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану».

Розробили законопроєкт щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

В умовах військової агресії росії проти України важливо не допустити ситуацій, коли певні посадовці, прикриваючись потребами воєнного або надзвичайного стану, можуть вилучати у пересічних людей останнє житло (в межах санітарної норми) або єдиний транспортний засіб, тоді як більш справедливо на потреби фронту вилучати майно, насамперед, у тих, хто має суттєві статки і для яких вилучення майна не відіграватиме таку критичну роль.

Частину 2 статті 353 Цивільного кодексу України (ЦК) депутати запропонували доповнити положенням, згідно з яким примусовому відчуженню не підлягають:

  • житлові приміщення в межах санітарної норми з розрахунку 21 кв. м загальної площі на кожну зареєстровану особу або мешканця за відповідною адресою і додатково 10 кв. м на сім’ю;
  • транспортні засоби з розрахунку один транспортний засіб на громадянина (або сім’ю), або транспортні засоби, що їх використовують для провадження офіційно оформленої підприємницької діяльності, або для перевезення гуманітарної допомоги. Ці обмеження не стосуються випадків, коли зафіксовано і доведено, що власник/водій керував транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Проєкт вирішує питання захисту базового майна пересічних громадян в особливий період у частині відповідної норми ЦК.


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
341513

Електронна декларація – хто подає

Подання декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ.❗️Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану та які штрафи передбачено — у нашій консультації.
90403

Електронна декларація – заповнення

Антикорупційне декларування з початком кожного нового року поновлюється, є ще повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
66127

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3492

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді