Розробили законопроєкт щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону № 7377 «Про внесення зміни до Цивільного кодексу України щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану».

Розробили законопроєкт щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

В умовах військової агресії росії проти України важливо не допустити ситуацій, коли певні посадовці, прикриваючись потребами воєнного або надзвичайного стану, можуть вилучати у пересічних людей останнє житло (в межах санітарної норми) або єдиний транспортний засіб, тоді як більш справедливо на потреби фронту вилучати майно, насамперед, у тих, хто має суттєві статки і для яких вилучення майна не відіграватиме таку критичну роль.

Частину 2 статті 353 Цивільного кодексу України (ЦК) депутати запропонували доповнити положенням, згідно з яким примусовому відчуженню не підлягають:

  • житлові приміщення в межах санітарної норми з розрахунку 21 кв. м загальної площі на кожну зареєстровану особу або мешканця за відповідною адресою і додатково 10 кв. м на сім’ю;
  • транспортні засоби з розрахунку один транспортний засіб на громадянина (або сім’ю), або транспортні засоби, що їх використовують для провадження офіційно оформленої підприємницької діяльності, або для перевезення гуманітарної допомоги. Ці обмеження не стосуються випадків, коли зафіксовано і доведено, що власник/водій керував транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Проєкт вирішує питання захисту базового майна пересічних громадян в особливий період у частині відповідної норми ЦК.


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25777

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
45

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10476

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65790

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді