Найпопулярніші питання щодо останніх змін в Законі про публічні закупівлі

З 19 квітня набуває чинності нова редакція Закону України "Про публічні закупівлі". Процедури, що було розпочато до цієї дати, мають завершитися згідно з умовами, що діяли раніше. Для нових процедур діятимуть нові правила. Наводимо список найпопулярніших питань з цього приводу.

Зразок положення про допорогові закупівлі

Найпопулярніші питання щодо змін в Законі про публічні закупівлі

Отже,

1. Чи правда, що з 19 квітня процедуру публічних закупівель зможе проводити тільки уповноважена особа, а тендерний комітет не матиме такого права?

Так, згідно зі ст. 11 нової редакції Закону, з 19 квітня 2020 року спрощені закупівлі має проводити тільки уповноважена особа.

2. Чи правда, що увипадку коли річна вартість предмета закупівлі - до 50 тис. грн, то замовник повинен точно обрати спрощену закупівлю?

Замовник має право обирати спосіб, як закуповувати. При зазначеній сумі допорогової закупівлі (окрім спрощеної закупівлі) може бути закупівля через Prozorro Market або ж публікація звіту про договір про закупівлю.

УВАГА!!! -40% на Експрес-курс для фахівців з публічних закупівель

3. Чи правда, що звіт про укладений договір замовнику потрібно публікувати протягом одного дня з дня укладення договору?

Так, тепер звіт про укладений договір потрібно публікувати протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю.

4. Чи правда, що при оскарженні закупівлі замовник не може купити товар?

Ні, згідно з новим Законом, в разі затягування тендеру через оскарження проведення невеликої закупівлі можливе. А замовник може здійснити невелику закупівлю, щоб покрити свої потреби на цей період.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Планування закупівлі електричної енергії в бюджетних установах

Закон про ринок електроенергії закладає правові передумови щодо закупівлі замовниками електричної енергії на конкурентних засадах. Про роботу замовника та планування закупівлі електроенергії – у даному огляді.
38772

Чи можливі централізовані закупівлі за рішенням територіальної громади

Придбання територіальними громадами різноманітних товарів, робіт і послуг потребує дотримання встановлених державою правових та економічних норм. Експерт допоможе в них розібратися.
2247

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді