Які нормативи для опалення житла у сезоні 2023-2024

Уряд ухвалив рішення, яке суттєво підвищить допомогу на придбання твердого пічного палива для тих, хто потребує такої підтримки.

Фінансова підтримку домогосподарствам, які опалюють своє житло дровами та вугіллям

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Станом на 7 листопада, близько 1,3 млн українських домогосподарств отримують житлову субсидію (з них – понад 200 тис. господарств вже отримали субсидію на тверде пічне побутове паливо). Ще 1,2 млн сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг (з них – понад 100 тис. родин теж отримали пільгу на тверде пічне побутове паливо).

Відповідно до Постанови Кабміну від 07.11.2023 р. № 1173 суттєво збільшено обсяг фінансової підтримки домогосподарств, які опалюють своє житло дровами та вугіллям. Проєкт реалізується спільно з міжнародними партнерами України, зокрема УВКБ ООН, яке профінансує частину підвищених виплат. 

Згідно з ухваленим рішенням Уряду,  нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази і становитимуть:

  • для надання пільг
    • на вугілля – 1,87 т;
    • на дрова – 6,22 т; 
  • надання субсидії
    • на вугілля – 2,23 т;
    • на дрова – 7,41 т 

Також рішення Уряду враховує збільшення ринкових цін на вугілля і деревину, що відбулось за останні роки. Відтак, громадяни, які отримують житлово-комунальні субсидії і пільги на ці види палива, отримають допомогу, яка дозволить покрити більшу частину видатків домогосподарств на придбання цих видів палива. Разом, це означає, що розмір фінансової підтримки для українців, які користуються для опалення вугіллям або дровами, зросте у декілька разів

До цього часу загальний граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо становив 6973 грн на домогосподарство на рік. З урахуванням нового підходу, сукупний обсяг фінансової підтримки на одне домогосподарство може досягати 16 234 грн на рік

Розмір субсидії, і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива, розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, і залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо, в межах нормативу, оплатить держава та міжнародні партнери. 

Підвищення виплат буде здійснено всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо, крім тих громадян, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який є не меншим за розміри, визначені даним проєктом. 

Мінсоцполітики звертає увагу, що для перерахунку розміру виплат пільг та субсидії на тверде пічне побутове паливо в поточному році НЕ потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду України. Тим, кому вже призначено житлово-комунальну пільгу або субсидію на придбання твердого пічного палива, – її розмір перерахують автоматично. Але необхідно надати згоду Пенсійному фонду на передання даних міжнародному донору для оплати підвищеного розміру підтримки, відповідно до даного Рішення. Згоду можна надати у відповідь на смс-повідомлення, яке надійде родинам, які вже отримують субсидії на тверде пічне паливо, або ж через електронний кабінет Пенсійного фонду України, або ж звернувшись до відділення ПФУ. Для тих, хто потребує підтримки держави, але пільга або субсидія ще не призначена – необхідно звернутися за нею до ПФУ у загальноприйнятому порядку і подати відповідну заяву.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України роз’яснив, як розраховуватимуть житлову субсидію на опалювальний період 2023–2024 років.

Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53184

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді