2 квітня Кабінет Міністрів підтримав постанову, яка впорядковує процес підготовки документів для взяття в оренду державної нерухомості надавачами соціальних послуг, зокрема тих, хто допомагає ВПО.
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Відтепер організації, які займаються наданням соціальних послуг зможуть без проведення аукціону орендувати у держави майно для проведення надзвичайно актуальних в наш час заходів, зокрема, з розміщення внутрішньо переміщених осіб. Зміни дозволять залучити до надання соціальних послуг більшу кількість надавачів саме недержавного сектору економіки.
«Команда ФДМУ максимально сприяє розширенню можливостей для створення майданчиків підтримки громадян, які потребують допомоги, зокрема для внутрішньо переміщених осіб. Завдяки постанові оренда нерухомості у держави, для надавачів соцпослуг, стане простішою та швидшою – саме це було початковою метою створення документа», – наголосив Голова ФДМУ Віталій Коваль.
Постанова передбачає:
- мінімальний перелік документів, який необхідно подавати орендодавцю для оренди державного або комунального майна без проведення аукціону. Тепер знадобляться лише заява та копія документа, який підтверджує статус заявника як надавача соціальних послуг;
- встановлення єдиної пільгової орендної ставки для всіх надавачів соціальних послуг в розмірі 1% на рік від ринкової вартості об’єкта оренди.
Джерело: офіційний сайт ФДМУ
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.
Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
Законодавці Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 01.04.2022 № 2181-IX з 13.04.2022 спростили орендні правила, які визначає Закон № 157. Нові вимоги встановили на час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Розглянемо детальніше, скільки діятимуть договори, які уклали під час воєнного стану, та за якими правилами передаватимуть майно в оренду в цей період.