Прострочення аліментних виплат: якою буде сума пені

У разі прострочення сплати аліментів стягувач також має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день протермінування від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення.

Чи знаєте ви, як завершити ревізію на свою користь? ►►► Пройдіть тест✔️

Прострочення аліментних виплат: якою буде сума пені

При цьому, повинні бути в наявності дві складові для застосування вказаної відповідальності:

  • заборгованість виникла зі сплати аліментів, встановлених рішенням суду або за домовленістю між батьками;
  • наявність винних дій особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, що призвели до виникнення заборгованості.

Тобто, якщо заборгованість виникла з незалежних від останнього обставин (хвороба, помилка бухгалтера, фактична неможливість здійснювати виплати з інших поважних причин), пеню на неї нараховувати не можна.

Якщо ж вина платника наявна, можна сміливо робити розрахунок неустойки за аліментами і подавати позов про її стягнення.

При цьому для суду не має значення форма вини платника (умисел чи необережність).

За матеріалами Мін’юсту з Facebook

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування аліментів 2025

Яким буде мінімальний і максимальний розмір аліментів у 2025 році, штрафи за прострочення сплати аліментів, як аліменти утримуються та відображаються у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку та в обліку бюджетної установи. Ці та пов’язані питання – у цьому огляді
39228

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
383558

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12646

Соціальні стандарти 2023: актуальні цифри

У 2023 році у зв’язку зі збройною агресією мінімальна зарплата і прожитковий мінімум не зазнали змін. Проте змінений порядок обчислення/надання декретних і лікарняних, скасування індексації грошових прибутків, інші нововведення.
7815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді