Які орендарі згодом подаватимуть додаткові документи

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фонд держмайна України оприлюднив проєкт змін у додаток 1 до Порядку передачі в оренду державного та комунального майна.

оренда державного майна які документи

Калькулятор індексації зарплати

Зміни стосуються потенційних орендарів з числа:

  • релігійних організацій;
  • вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечує підготовку, випуск та/або розповсюдження не менш як 50% книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру).

Фонд держмайна пропонує доповнити перелік документів, що подаються потенційними орендарями державного та комунального майна для отримання в оренду майна без проведення аукціону.

Так, релігійна організація додатково подаватиме інформацію, що вона не належить до іноземної релігійної організації, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до статті 3 Закону України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» та не є юридичною особою, власником, учасником яких є така іноземна релігійна організація, а також релігійною організацією, діяльність яких не допускається відповідно до статті 51 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Видавництво і підприємство книгорозповсюдження додатково подаватиме:

  • інформацію державної установи у сфері видавничої справи та інформаційної діяльності, заснованої на державній власності, метою діяльності якої є державна бібліографічна реєстрація та централізована каталогізація всіх видів видань, випущених в Україні, щодо загальної кількості виданих за останні 12 місяців вітчизняним видавництвом примірників, у т. ч. державною мовою, без урахування видань рекламного та еротичного характеру (крім державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження);
  • інформацію Уповноваженого із захисту державної мови або його представника про відсутність адміністративних стягнень за порушення потенційним орендарем частин четвертої та п’ятої статті 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (крім державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження)
  • інформація про усунення порушень (у разі їх наявності) чи відсутність порушень частин четвертої та п’ятої статті 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (крім державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження).

Зауваження та пропозиції до проєкту Фонд держмайна прийматиме на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
4885

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
40837

Оренда майна під час війни: перші кроки, щоб унормувати

Законодавці Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 01.04.2022 № 2181-IX з 13.04.2022 спростили орендні правила, які визначає Закон № 157. Нові вимоги встановили на час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Розглянемо детальніше, скільки діятимуть договори, які уклали під час воєнного стану, та за якими правилами передаватимуть майно в оренду в цей період.
5427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді