Як обліковувати сантехніку

9296

Запитання

Бюджетна установа придбала умивальник і комплектуючі до нього: сифон, картридж, кріплення і змішувач. Чи потрібно обліковувати умивальник на субрахунку 1113 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» і присвоювати інвентарний номер? Якщо ні, то на якому субрахунку обліковувати таку сантехніку?

Відповідь

Обліковувати сантехніку на субрахунку 1113 не потрібно. Пояснимо чому.

За класифікацією, наведеною у НП(с)БОДС 121, малоцінні необоротні матеріальні активи входять до складу інших основних засобів. Одиницею обліку основних засобів (ОЗ) є:

  • закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього;
  • конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;
  • відокремлений комплекс конструктивно з’єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс — певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно;
  • інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролює установа (п. 1 розд. ІІ НП(с)БОДС 121).

Як бачимо, сантехніка не відповідає цим вимогам. Адже вона фактично вмонтована в об’єкт обліку в складі ОЗ — будівлю і не може працювати окремо. Детальніше, що входить до складу будівлі, Мінфін роз’яснює в пункті 11 розділу ІІІ Методичних рекомендацій:

Як обліковувати сантехніку Інвентарним об’єктом є кожна окрема будівля. До її складу входять усі потрібні для експлуатації і розміщення всередині неї комунікації, зокрема і внутрішня мережа водогазопроводу і каналізації з усіма пристроями.

Тому сантехніку не потрібно визнавати окремим об’єктом обліку ОЗ.

Однак до моменту монтажу умивальник і комплектуючі до нього є запасами, які потрібно обліковувати на субрахунку 1513 «Будівельні матеріали». Адже за вимогами Порядку застосування Плану рахунків, саме цей субрахунок призначений для обліку будівельних конструкцій і деталей, зокрема збірних елементів та інших матеріальних цінностей, які необхідні для будівництва. Після монтажу сантехніку списуйте на видатки проведенням:

Д-т 8013, 8113 «Матеріальні витрати» та К-т 1513 «Будівельні матеріали».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273640

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24109

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
23497