Як обліковувати сантехніку

16551

Запитання

Бюджетна установа придбала умивальник і комплектуючі до нього: сифон, картридж, кріплення і змішувач. Чи потрібно обліковувати умивальник на субрахунку 1113 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» і присвоювати інвентарний номер? Якщо ні, то на якому субрахунку обліковувати таку сантехніку?

Відповідь

Обліковувати сантехніку на субрахунку 1113 не потрібно. Пояснимо чому.

За класифікацією, наведеною у НП(с)БОДС 121, малоцінні необоротні матеріальні активи входять до складу інших основних засобів. Одиницею обліку основних засобів (ОЗ) є:

  • закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього;
  • конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;
  • відокремлений комплекс конструктивно з’єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс — певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно;
  • інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролює установа (п. 1 розд. ІІ НП(с)БОДС 121).

Як бачимо, сантехніка не відповідає цим вимогам. Адже вона фактично вмонтована в об’єкт обліку в складі ОЗ — будівлю і не може працювати окремо. Детальніше, що входить до складу будівлі, Мінфін роз’яснює в пункті 11 розділу ІІІ Методичних рекомендацій:

Як обліковувати сантехніку Інвентарним об’єктом є кожна окрема будівля. До її складу входять усі потрібні для експлуатації і розміщення всередині неї комунікації, зокрема і внутрішня мережа водогазопроводу і каналізації з усіма пристроями.

Тому сантехніку не потрібно визнавати окремим об’єктом обліку ОЗ.

Однак до моменту монтажу умивальник і комплектуючі до нього є запасами, які потрібно обліковувати на субрахунку 1513 «Будівельні матеріали». Адже за вимогами Порядку застосування Плану рахунків, саме цей субрахунок призначений для обліку будівельних конструкцій і деталей, зокрема збірних елементів та інших матеріальних цінностей, які необхідні для будівництва. Після монтажу сантехніку списуйте на видатки проведенням:

Д-т 8013, 8113 «Матеріальні витрати» та К-т 1513 «Будівельні матеріали».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
27048

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108821

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64032

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22590