Внесені зміни у Порядок навчання з питань охорони праці

Внесено зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Внесені зміни у Порядок навчання з питань охорони праці

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати

Наказом Мінекономіки «Про затвердження Змін у додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» від 29.08.2024  № 22778, внесені зміни у додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15.

Наказ розширює коло питань щодо проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, доповнивши Типові тематичний план і програму навчання з питань охорони праці посадових осіб новою темою «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці» з такими підтемами:

  1. Поняття ментального здоров'я на роботі. Визначення психологічно безпечного робочого середовища. Ознаки психоемоційних порушень, виявлення та способи попередження психологічних і поведінкових наслідків.
  2. Визначення ролі психологічної безпеки та культури безпеки в житті працівників та досягненні результатів організації.
  3. Способи та інструменти психологічної самодопомоги та саморегуляції.
  4. Прояви дискримінації, недотримання рівності та інклюзивності в робочих відносинах як чинник психосоціальних ризиків. Заходи попередження та протидії різним формам дискримінації.
  5. Теоретичні основи стресу. Методи самовизначення/визначення стресу. Поняття стресостійкості. Розвиток резильєнтності як складової ментального здоров'я.
  6. Визначення психосоціальних факторів, пов'язаних з конкретною роботою чи галуззю. Вплив психосоціальних факторів на виникнення стресу на робочому місці. Вплив стресу на працездатність та безпеку праці, виникнення нещасних випадків та погіршення стану ментального здоров'я працівників.
  7. Оцінка психосоціальних ризиків для ментального здоров'я, у тому числі потенційних. Практичні методи усунення психосоціальних факторів та/або зниження рівня психосоціальних ризиків. Керування психосоціальними ризиками на робочому місці.
  8. Загальний огляд системи управління ментальним здоров'ям на роботі. Основи надання першої психологічної допомоги на робочому місці. Психосоціальна підтримка на робочому місці, її цілі та елементи. Дії роботодавця для збереження ментального здоров'я працівника.
  9. Ненасильницькі комунікації як складова психологічно безпечного робочого простору.

Метою цієї теми є ознайомлення працівників з поняттям психічного здоров’я та психосоціальної підтримки на робочому місці, а також надання знань щодо першої психологічної допомоги на робочому місці.

25.10.2024 наказ офіційно опубліковано в Електронному виданні інформаційного бюлетеня «Офіційний вісник України» (Всеукраїнська електронна система правової інформації (ВЕСПІ) 25.10.2024, випуск № 89), з цього дня він й набрав чинності.

Джерело: офіційний сайт ФПУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
17122

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
306

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
28634

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29820

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді