Із 1 січня наступного року запрацюють оновлені норми Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон № 996), що знімуть завісу таємниці з фінансової звітності.
Так, вони встановлюють, що фінансова звітність:
- не становить комерційної таємниці;
- не є конфіденційною інформацією;
- не належить до інформації з обмеженим доступом.
Якщо, звичайно, не йдеться про окремі випадки, передбачені законом.
Окрім того, на фінансову звітність не розповсюджується заборона щодо поширення статистичної інформації.
Нагадаємо, що Закон № 996 зобов’язаний змінами Закону України від 05.10.2017 № 2164-VIII.
Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
Підкажемо, як скласти розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води, аби уникнути можливих помилок. Скачайте наш приклад заповнення декларації з рентної плати.
Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності.