Розбіжність 0,01 грн між первинним документом та податковою накладною

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили чи має право покупець відносити до податкового кредиту суми ПДВ у разі розбіжності на 0,01 грн між сумою ПДВ у первинних документах і сумою ПДВ у податковій накладній

Розбіжність 0,01 грн між первинним документом та податковою накладною 🏄🏻‍♀️Відпускні: прочитайте 9 відповідей перед літом

База оподаткування ПДВ операції з постачання товарів/послуг визначається у порядку, передбаченому статтею 188 ПК, та обраховується шляхом множення кількості (об’єму, обсягу) поставлених товарів/послуг на їх ціну (без ПДВ) без проведення її заокруглення.

Суми ПДВ у податковій накладній вираховують з урахуванням вимог ПК та з можливістю зазначення у показниках, які беруть участь в обрахунку суми ПДВ, належної кількості знаків після коми, що забезпечує можливість точного визначення суми ПДВ у податковій накладній (графа 11).

Підставою для включення покупцем (платником ПДВ) сум ПДВ до складу податкового кредиту є податкова накладна складена та зареєстрована в ЄРПН постачальником (платником ПДВ) за фактом здійснення господарської операції з постачання товарів/послуг. При цьому показники такої податкової накладної мають відповідати первинним (бухгалтерським) документам, складеним за такою операцією.

Разом з тим, якщо розбіжність на 0,01 грн між сумою ПДВ у первинних документах і сумою ПДВ у податковій накладній, зареєстрованій в ЄРПН, виникла виключно за рахунок арифметичних заокруглень, то така розбіжність не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту на підставі такої податкової накладної. Таким чином, за умови дотримання інших правил, визначених ПК для формування податкового кредиту, покупець (платник ПДВ) має підстави для включення сум ПДВ, зазначеній у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані у ПК.

Детальніше в індивідуальній податковій консультації від 05.05.2025 № 2461/ІПК/99-00-21-03-01. 

Статичний блок для новин

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді