Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі: як застосовувати

621

Запитання

Як застосовувати мінімальну заробітну плату у погодинному розмірі?

Відповідь

Місячна зарплата працівників установ має бути не меншою мінімальної заробітної плати, яку встановило законодавство (3723,00 грн), а працівників з погодинною оплатою (годинними тарифними ставками) — мінімальної зарплати в погодинному розмірі (22,41 грн).

Якщо працівник, роботу якого оплачують за годинною тарифною ставкою, виконав місячну норму праці, а розмір його нарахованої заробітної плати нижчий від мінімальної, то до розміру мінімальної місячної заробітної плати йому не доплачують, оскільки гарантією з оплати праці для такого працівника є мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі.

Якщо працівник уклав трудовий договір про роботу на умовах неповного робочого часу або не виконав у повному обсязі місячну (годинну) норму праці, йому виплачують мінімальну заробітну плату пропорційно до виконаної норми праці.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71464

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131831

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347744