Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації: як виправити помилки

543

Запитання

Як виправити помилки у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

Відповідь

Зміни до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) вносять у порядку, визначеному ст. 50 Податкового кодексу України (ПК).

Аби самостійно виправити помилки, допущені у частині І Звіту, подайте уточнюючий Звіт. В уточнюючому Звіті та у додатку ВП до Звіту (далі – додаток ВП) зазначте правильні показники з урахуванням уточнень. Заповнювати частину «Виправлення помилок» Звіту та таблицю 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП не потрібно.

Аби виправити помилки, допущені у частині ІІ Звіту, зазначте:

  • у частині ІІ уточнюючого Звіту — правильні показники з урахуванням уточнень;
  • у рядках 07-10 частини «Виправлення помилок» Звіту — суми уточнень податкових зобов’язань та суми нарахованого штрафу та пені. Щоб розрахувати ці суми, порівняйте показники уточнюючого Звіту та Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 зазначте збільшення (зменшення) податкового зобов’язання.

Як повернутися до лав неприбуткових установ та організацій

Якщо для виправлення помилок ви подаєте уточнюючий Звіт, додаток ВП заповнювати не потрібно.

Якщо помилки, допущені у частині ІІ Звіту, ви виправляєте у звітному (звітному новому) Звіті за податковий період, наступний за тим, у якому їх виявили, то в додаток ВП внесіть правильні показники та порівняйте їх із відповідними показниками Звіту, який уточнюєте. Так ви з’ясуєте суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток, суму пені та штрафу (рядки 07-09 таблиці 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП). Ці суми перенесіть із додатка ВП до частини «Виправлення помилок» (рядки 07-09) Звіту.

Якщо потрібно уточнити показники частини I Звіту, також можна подати Звіт з позначкою «звітний новий», навіть якщо це не призводить до визначення податкових зобов’язань.

Якщо ви помилково нарахували та сплатили податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств, то у рядку 06 Звіту проставте «нуль» і порівняйте рядок 06 з відповідним рядком Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 Звіту вкажіть суму зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Ви можете подати доповнення до Звіту з поясненням щодо заповнення показників частини ІІ Звіту (п. 46.4 ст. 46 розд. ІІ ПК). Таке доповнення контролюючий орган розглядатиме під час аналізу показників Звіту. Пояснення складайте у довільній формі.

ЗІР, категорія 102.04

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24498

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43656

Податкова накладна 2024: порядок заповнення

З 01 серпня минулого року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити діючу форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
88224

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
75740