Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації: як виправити помилки

918

Запитання

Як виправити помилки у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

Відповідь

Зміни до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) вносять у порядку, визначеному ст. 50 Податкового кодексу України (ПК).

Аби самостійно виправити помилки, допущені у частині І Звіту, подайте уточнюючий Звіт. В уточнюючому Звіті та у додатку ВП до Звіту (далі – додаток ВП) зазначте правильні показники з урахуванням уточнень. Заповнювати частину «Виправлення помилок» Звіту та таблицю 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП не потрібно.

Аби виправити помилки, допущені у частині ІІ Звіту, зазначте:

  • у частині ІІ уточнюючого Звіту — правильні показники з урахуванням уточнень;
  • у рядках 07-10 частини «Виправлення помилок» Звіту — суми уточнень податкових зобов’язань та суми нарахованого штрафу та пені. Щоб розрахувати ці суми, порівняйте показники уточнюючого Звіту та Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 зазначте збільшення (зменшення) податкового зобов’язання.

Як повернутися до лав неприбуткових установ та організацій

Якщо для виправлення помилок ви подаєте уточнюючий Звіт, додаток ВП заповнювати не потрібно.

Якщо помилки, допущені у частині ІІ Звіту, ви виправляєте у звітному (звітному новому) Звіті за податковий період, наступний за тим, у якому їх виявили, то в додаток ВП внесіть правильні показники та порівняйте їх із відповідними показниками Звіту, який уточнюєте. Так ви з’ясуєте суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток, суму пені та штрафу (рядки 07-09 таблиці 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП). Ці суми перенесіть із додатка ВП до частини «Виправлення помилок» (рядки 07-09) Звіту.

Якщо потрібно уточнити показники частини I Звіту, також можна подати Звіт з позначкою «звітний новий», навіть якщо це не призводить до визначення податкових зобов’язань.

Якщо ви помилково нарахували та сплатили податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств, то у рядку 06 Звіту проставте «нуль» і порівняйте рядок 06 з відповідним рядком Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 Звіту вкажіть суму зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Ви можете подати доповнення до Звіту з поясненням щодо заповнення показників частини ІІ Звіту (п. 46.4 ст. 46 розд. ІІ ПК). Таке доповнення контролюючий орган розглядатиме під час аналізу показників Звіту. Пояснення складайте у довільній формі.

ЗІР, категорія 102.04

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25232

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62478

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
108675

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
86504

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49751