Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації: як виправити помилки

851

Запитання

Як виправити помилки у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

Відповідь

Зміни до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) вносять у порядку, визначеному ст. 50 Податкового кодексу України (ПК).

Аби самостійно виправити помилки, допущені у частині І Звіту, подайте уточнюючий Звіт. В уточнюючому Звіті та у додатку ВП до Звіту (далі – додаток ВП) зазначте правильні показники з урахуванням уточнень. Заповнювати частину «Виправлення помилок» Звіту та таблицю 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП не потрібно.

Аби виправити помилки, допущені у частині ІІ Звіту, зазначте:

  • у частині ІІ уточнюючого Звіту — правильні показники з урахуванням уточнень;
  • у рядках 07-10 частини «Виправлення помилок» Звіту — суми уточнень податкових зобов’язань та суми нарахованого штрафу та пені. Щоб розрахувати ці суми, порівняйте показники уточнюючого Звіту та Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 зазначте збільшення (зменшення) податкового зобов’язання.

Як повернутися до лав неприбуткових установ та організацій

Якщо для виправлення помилок ви подаєте уточнюючий Звіт, додаток ВП заповнювати не потрібно.

Якщо помилки, допущені у частині ІІ Звіту, ви виправляєте у звітному (звітному новому) Звіті за податковий період, наступний за тим, у якому їх виявили, то в додаток ВП внесіть правильні показники та порівняйте їх із відповідними показниками Звіту, який уточнюєте. Так ви з’ясуєте суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток, суму пені та штрафу (рядки 07-09 таблиці 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП). Ці суми перенесіть із додатка ВП до частини «Виправлення помилок» (рядки 07-09) Звіту.

Якщо потрібно уточнити показники частини I Звіту, також можна подати Звіт з позначкою «звітний новий», навіть якщо це не призводить до визначення податкових зобов’язань.

Якщо ви помилково нарахували та сплатили податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств, то у рядку 06 Звіту проставте «нуль» і порівняйте рядок 06 з відповідним рядком Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 Звіту вкажіть суму зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Ви можете подати доповнення до Звіту з поясненням щодо заповнення показників частини ІІ Звіту (п. 46.4 ст. 46 розд. ІІ ПК). Таке доповнення контролюючий орган розглядатиме під час аналізу показників Звіту. Пояснення складайте у довільній формі.

ЗІР, категорія 102.04

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152361

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82754

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106162

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності.
9544