Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації: як виправити помилки
Запитання
Як виправити помилки у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?
Відповідь
Зміни до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) вносять у порядку, визначеному ст. 50 Податкового кодексу України (ПК).
Аби самостійно виправити помилки, допущені у частині І Звіту, подайте уточнюючий Звіт. В уточнюючому Звіті та у додатку ВП до Звіту (далі – додаток ВП) зазначте правильні показники з урахуванням уточнень. Заповнювати частину «Виправлення помилок» Звіту та таблицю 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП не потрібно.
Аби виправити помилки, допущені у частині ІІ Звіту, зазначте:
- у частині ІІ уточнюючого Звіту — правильні показники з урахуванням уточнень;
- у рядках 07-10 частини «Виправлення помилок» Звіту — суми уточнень податкових зобов’язань та суми нарахованого штрафу та пені. Щоб розрахувати ці суми, порівняйте показники уточнюючого Звіту та Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 зазначте збільшення (зменшення) податкового зобов’язання.
► Як повернутися до лав неприбуткових установ та організацій
Якщо для виправлення помилок ви подаєте уточнюючий Звіт, додаток ВП заповнювати не потрібно.
Якщо помилки, допущені у частині ІІ Звіту, ви виправляєте у звітному (звітному новому) Звіті за податковий період, наступний за тим, у якому їх виявили, то в додаток ВП внесіть правильні показники та порівняйте їх із відповідними показниками Звіту, який уточнюєте. Так ви з’ясуєте суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток, суму пені та штрафу (рядки 07-09 таблиці 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП). Ці суми перенесіть із додатка ВП до частини «Виправлення помилок» (рядки 07-09) Звіту.
Якщо потрібно уточнити показники частини I Звіту, також можна подати Звіт з позначкою «звітний новий», навіть якщо це не призводить до визначення податкових зобов’язань.
Якщо ви помилково нарахували та сплатили податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств, то у рядку 06 Звіту проставте «нуль» і порівняйте рядок 06 з відповідним рядком Звіту, який уточнюєте. У рядку 07 Звіту вкажіть суму зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток.
Ви можете подати доповнення до Звіту з поясненням щодо заповнення показників частини ІІ Звіту (п. 46.4 ст. 46 розд. ІІ ПК). Таке доповнення контролюючий орган розглядатиме під час аналізу показників Звіту. Пояснення складайте у довільній формі.
ЗІР, категорія 102.04