Державний службовець тимчасово відсутній: кому можна доручити його обов’язки

1193

Запитання

Чи можна обов’язки тимчасово відсутнього державного службовця доручити працівнику, який виконує функції з обслуговування?

Відповідь

Ні. Виконання обов’язків державного службовця на час його тимчасової відсутності можна доручити лише посадовцю державної служби.

Посадові обов’язки та повноваження державних службовців визначені частиною першою статті 1 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889).

На працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, дія Закону № 889 не поширюється. Тож і передбачена цим Законом виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця для них неможлива.

До того ж якщо працівник, що виконує функції з обслуговування, неналежно виконуватиме обов’язки державного службовця, його не можна буде притягнути до дисциплінарної відповідальності за ст. 65 Закону № 889, тобто за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, актів органів державної влади, наказів (розпоряджень) та доручень керівників, прийнятих у межах їхніх повноважень.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72071

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12562

Додаткова відпустка державним службовцям: що врахувати

Додаткова відпустка державним службовцям надається після досягнення п’ятирічного стажу на держслужбі. На який строк надається додаткова відпустка держслужбовцям, коли і як її компенсувати та чим доведеться поплатитися за затримку розрахунку?
47886

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ► закон про держслужбу ► мотиви зайняття посади державної служби ► зарплата та надбавки держслужбовцям ► соціальні гарантії держслужбовцям ► держслужба в умовах воєнного стану.
47172

Державна служба в Україні

Державна служба в Україні ► класифікація посад ► конкурс на зайняття посад ► строкове призначення ► переведення ► зміна істотних умов служби ► припинення державної служби
9246