Премія в перший місяць роботи: допустимий розмір

2217

Запитання

Чи можна в перший місяць роботи нарахувати працівникові премію у розмірі 100% посадового окладу?

Відповідь

Так. Пояснимо чому.

Оплату праці працівників бюджетних установ урегульовує постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

Так, керівники установ, закладів та організацій уповноважені в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, встановлювати працівникам премії у розмірах, що залежать від їх особистого внеску в загальні результати роботи (пп. «в» п. 4 Постанови № 1298).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників потрібно визначити у положенні про преміювання установи — додатку до колективного договору, як того вимагає абз. 2 ст. 97 КЗпП. У положенні про преміювання визначають:

  • категорії працівників, на яких поширюється преміювання;
  • розміри й умови преміювання для кожної категорії працівників, у т. ч. для працівників у перший місяць роботи.

Преміюють працівників за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання обов’язків, ініціативність, особистий внесок у загальні результати роботи.

Якщо в положенні про преміювання немає обмеження для нарахування премій працівникам у перший місяць роботи і працівник своєчасно і в повному обсязі виконував протягом місяця посадові обов’язки, то керівник установи відповідно до особистого внеску працівника в загальні результати роботи може надати премію в розмірі 100% посадового окладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі установи.

опитування бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшують заробіток працівників інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. У цьому огляді – про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024.
40361

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
196191

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
31240