Премія в перший місяць роботи: допустимий розмір

2011

Запитання

Чи можна в перший місяць роботи нарахувати працівникові премію у розмірі 100% посадового окладу?

Відповідь

Так. Пояснимо чому.

Оплату праці працівників бюджетних установ урегульовує постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

Так, керівники установ, закладів та організацій уповноважені в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, встановлювати працівникам премії у розмірах, що залежать від їх особистого внеску в загальні результати роботи (пп. «в» п. 4 Постанови № 1298).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників потрібно визначити у положенні про преміювання установи — додатку до колективного договору, як того вимагає абз. 2 ст. 97 КЗпП. У положенні про преміювання визначають:

  • категорії працівників, на яких поширюється преміювання;
  • розміри й умови преміювання для кожної категорії працівників, у т. ч. для працівників у перший місяць роботи.

Преміюють працівників за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання обов’язків, ініціативність, особистий внесок у загальні результати роботи.

Якщо в положенні про преміювання немає обмеження для нарахування премій працівникам у перший місяць роботи і працівник своєчасно і в повному обсязі виконував протягом місяця посадові обов’язки, то керівник установи відповідно до особистого внеску працівника в загальні результати роботи може надати премію в розмірі 100% посадового окладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі установи.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
152366

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
46527

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243096

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12838

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
233224