Премія в перший місяць роботи: допустимий розмір
Запитання
Чи можна в перший місяць роботи нарахувати працівникові премію у розмірі 100% посадового окладу?
Відповідь
Так. Пояснимо чому.
Оплату праці працівників бюджетних установ урегульовує постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).
Також читайте:
Так, керівники установ, закладів та організацій уповноважені в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, встановлювати працівникам премії у розмірах, що залежать від їх особистого внеску в загальні результати роботи (пп. «в» п. 4 Постанови № 1298).
Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників потрібно визначити у положенні про преміювання установи — додатку до колективного договору, як того вимагає абз. 2 ст. 97 КЗпП. У положенні про преміювання визначають:
- категорії працівників, на яких поширюється преміювання;
- розміри й умови преміювання для кожної категорії працівників, у т. ч. для працівників у перший місяць роботи.
Преміюють працівників за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання обов’язків, ініціативність, особистий внесок у загальні результати роботи.
Якщо в положенні про преміювання немає обмеження для нарахування премій працівникам у перший місяць роботи і працівник своєчасно і в повному обсязі виконував протягом місяця посадові обов’язки, то керівник установи відповідно до особистого внеску працівника в загальні результати роботи може надати премію в розмірі 100% посадового окладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі установи.