Премія в перший місяць роботи: допустимий розмір

2996

Запитання

Чи можна в перший місяць роботи нарахувати працівникові премію у розмірі 100% посадового окладу?

Відповідь

Так. Пояснимо чому.

Оплату праці працівників бюджетних установ урегульовує постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

Так, керівники установ, закладів та організацій уповноважені в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, встановлювати працівникам премії у розмірах, що залежать від їх особистого внеску в загальні результати роботи (пп. «в» п. 4 Постанови № 1298).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників потрібно визначити у положенні про преміювання установи — додатку до колективного договору, як того вимагає абз. 2 ст. 97 КЗпП. У положенні про преміювання визначають:

  • категорії працівників, на яких поширюється преміювання;
  • розміри й умови преміювання для кожної категорії працівників, у т. ч. для працівників у перший місяць роботи.

Преміюють працівників за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання обов’язків, ініціативність, особистий внесок у загальні результати роботи.

Якщо в положенні про преміювання немає обмеження для нарахування премій працівникам у перший місяць роботи і працівник своєчасно і в повному обсязі виконував протягом місяця посадові обов’язки, то керівник установи відповідно до особистого внеску працівника в загальні результати роботи може надати премію в розмірі 100% посадового окладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі установи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65181

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53758

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86904

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102399

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
308155