Премія в перший місяць роботи: допустимий розмір

3267

Запитання

Чи можна в перший місяць роботи нарахувати працівникові премію у розмірі 100% посадового окладу?

Відповідь

Так. Пояснимо чому.

Оплату праці працівників бюджетних установ урегульовує постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

Так, керівники установ, закладів та організацій уповноважені в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, встановлювати працівникам премії у розмірах, що залежать від їх особистого внеску в загальні результати роботи (пп. «в» п. 4 Постанови № 1298).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників потрібно визначити у положенні про преміювання установи — додатку до колективного договору, як того вимагає абз. 2 ст. 97 КЗпП. У положенні про преміювання визначають:

  • категорії працівників, на яких поширюється преміювання;
  • розміри й умови преміювання для кожної категорії працівників, у т. ч. для працівників у перший місяць роботи.

Преміюють працівників за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання обов’язків, ініціативність, особистий внесок у загальні результати роботи.

Якщо в положенні про преміювання немає обмеження для нарахування премій працівникам у перший місяць роботи і працівник своєчасно і в повному обсязі виконував протягом місяця посадові обов’язки, то керівник установи відповідно до особистого внеску працівника в загальні результати роботи може надати премію в розмірі 100% посадового окладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі установи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216522

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
404136

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
251166

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168535