Чи повинен працівник повертати компенсацію за невикористану відпустку після поновленя на роботі

306

Запитання

Працівника звільнили з роботи і перед звільненням оплатили дні невикористаної відпустки. Згодом суд поновив його на роботі. Чи повинен такий працівник повернути отриману під час звільнення компенсацію?

Відповідь

Компенсацію за невикористану відпустку у разі звільнення працівникам виплачують за ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Так, працівникові під час розрахунку компенсують усі невикористані дні:

Мікс відпусток: основна, на дітей, без збереження зарплати

Працівник має право на поновлення на роботі у разі, якщо його звільнили незаконно. Поновити працівника уповноважений суд, який розглядає трудовий спір (ч. 1 ст. 235 КЗпП).

Коли суд ухвалює рішення про поновлення працівника на роботі, він одночасно зобов’язує роботодавця виплатити працівникові середню заробітну плату за час вимушеного прогулу, але не більше ніж за один рік.

Поновлення на роботі за рішенням суду: які терміни?

Зате про повернення грошової компенсації за не використані працівником дні щорічної відпустки у разі поновлення його на роботі законодавство про працю мовчить. Тож працівник не зобов’язаний повертати отриману під час звільнення компенсацію.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206826

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166