Чи мають юридичну силу скановані документи

3368

Запитання

Потрібно терміново відправити партнеру документ. Зісканували й надіслали. Усі обов’язкові реквізити є. Сканований документ матиме юридичну силу?

Відповідь

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Юридичну силу документів, які передають через автоматизовані інформаційні й телекомунікаційні системи, підтверджує обов’язковий реквізит — електронний цифровий підпис (за умови укладення угоди про авторизацію з певним кореспондентом). Підстава — Закон України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV.

Документ у електронній формі без електронного цифрового підпису не має юридичної сили і є звичайним засобом передавання інформації. Якщо надіслали партнеру такий документ — відправте вслід паперовий оригінал.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Складання первинних документів бухгалтерського обліку

Як відомо, первинні документи є підставою для відображення господарських операцій в обліку. Про зміни до вимог складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю – в консультації.
48230

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60415

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді.
12409