Як оплачувати педагогам час вимушених канікул

1141

Запитання

У закладі освіти заняття не проводять із незалежних від педагога причин. Як оплатити такому педагогу час вимушених канікул?

Відповідь

Якщо в окремі дні заняття не проводять із незалежних від педагога причин, його працю оплачують із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що він виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 № 102).

Якщо педагог не виконує іншої організаційно-педагогічної роботи, час простою оплачують з розрахунку не нижче 2/3 його тарифної ставки (окладу) (ст. 113 КЗпП).

Водночас за нормами Галузевої угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, зареєстрованої в Мінсоцполітики 15 грудня 2016 року за № 31, керівники установ та закладів освіти повинні оплачувати:

  • час простою працівникам, у т. ч. непедагогічним, не з їх вини — у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу);
  • вчителям, вихователям, у т. ч. вихователям груп продовженого дня, музичним керівникам, викладачам, іншим педагогічним працівникам закладів освіти окремі дні (місяці), коли заняття не проводять із незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо) — із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Положення Угоди поширюються безпосередньо на працівників закладів освіти і їх обов’язково включають до колективних договорів. Тож оплачувати працю педагогів за час вимушених канікул потрібно з урахуванням саме цих положень.

Отже, за час вимушеного простою не з вини працівників за ними потрібно зберігати середню заробітну плату, до того ж не менше посадового окладу.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421982

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149349

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236659

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14401

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24188