Як оплачувати педагогам час вимушених канікул
Запитання
У закладі освіти заняття не проводять із незалежних від педагога причин. Як оплатити такому педагогу час вимушених канікул?
Відповідь
Якщо в окремі дні заняття не проводять із незалежних від педагога причин, його працю оплачують із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що він виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 № 102).
Якщо педагог не виконує іншої організаційно-педагогічної роботи, час простою оплачують з розрахунку не нижче 2/3 його тарифної ставки (окладу) (ст. 113 КЗпП).
Водночас за нормами Галузевої угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, зареєстрованої в Мінсоцполітики 15 грудня 2016 року за № 31, керівники установ та закладів освіти повинні оплачувати:
- час простою працівникам, у т. ч. непедагогічним, не з їх вини — у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу);
- вчителям, вихователям, у т. ч. вихователям груп продовженого дня, музичним керівникам, викладачам, іншим педагогічним працівникам закладів освіти окремі дні (місяці), коли заняття не проводять із незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо) — із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.
Положення Угоди поширюються безпосередньо на працівників закладів освіти і їх обов’язково включають до колективних договорів. Тож оплачувати працю педагогів за час вимушених канікул потрібно з урахуванням саме цих положень.
Отже, за час вимушеного простою не з вини працівників за ними потрібно зберігати середню заробітну плату, до того ж не менше посадового окладу.
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України