Як оплачувати педагогам час вимушених канікул

1173

Запитання

У закладі освіти заняття не проводять із незалежних від педагога причин. Як оплатити такому педагогу час вимушених канікул?

Відповідь

Якщо в окремі дні заняття не проводять із незалежних від педагога причин, його працю оплачують із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що він виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 № 102).

Якщо педагог не виконує іншої організаційно-педагогічної роботи, час простою оплачують з розрахунку не нижче 2/3 його тарифної ставки (окладу) (ст. 113 КЗпП).

Водночас за нормами Галузевої угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, зареєстрованої в Мінсоцполітики 15 грудня 2016 року за № 31, керівники установ та закладів освіти повинні оплачувати:

  • час простою працівникам, у т. ч. непедагогічним, не з їх вини — у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу);
  • вчителям, вихователям, у т. ч. вихователям груп продовженого дня, музичним керівникам, викладачам, іншим педагогічним працівникам закладів освіти окремі дні (місяці), коли заняття не проводять із незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо) — із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Положення Угоди поширюються безпосередньо на працівників закладів освіти і їх обов’язково включають до колективних договорів. Тож оплачувати працю педагогів за час вимушених канікул потрібно з урахуванням саме цих положень.

Отже, за час вимушеного простою не з вини працівників за ними потрібно зберігати середню заробітну плату, до того ж не менше посадового окладу.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65372

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53877

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
87022

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102513

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
308626