Як оплачувати педагогам час вимушених канікул

956

Запитання

У закладі освіти заняття не проводять із незалежних від педагога причин. Як оплатити такому педагогу час вимушених канікул?

Відповідь

Якщо в окремі дні заняття не проводять із незалежних від педагога причин, його працю оплачують із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що він виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 № 102).

Якщо педагог не виконує іншої організаційно-педагогічної роботи, час простою оплачують з розрахунку не нижче 2/3 його тарифної ставки (окладу) (ст. 113 КЗпП).

Водночас за нормами Галузевої угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, зареєстрованої в Мінсоцполітики 15 грудня 2016 року за № 31, керівники установ та закладів освіти повинні оплачувати:

  • час простою працівникам, у т. ч. непедагогічним, не з їх вини — у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу);
  • вчителям, вихователям, у т. ч. вихователям груп продовженого дня, музичним керівникам, викладачам, іншим педагогічним працівникам закладів освіти окремі дні (місяці), коли заняття не проводять із незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо) — із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Положення Угоди поширюються безпосередньо на працівників закладів освіти і їх обов’язково включають до колективних договорів. Тож оплачувати працю педагогів за час вимушених канікул потрібно з урахуванням саме цих положень.

Отже, за час вимушеного простою не з вини працівників за ними потрібно зберігати середню заробітну плату, до того ж не менше посадового окладу.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81457

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264616