Звільнення вагітної жінки у зв’язку із закінченням строкового договору: чи можливо

3040

Запитання

Як діяти, якщо працівниця, яка перебуває на декретному місці, теж іде у декрет, а основний працівник повертається на роботу?

Відповідь

На декретну посаду особу приймають на умовах строкового трудового договору. При цьому у заяві і наказі про прийняття на роботу зазначають «на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

Працівника, який перебуває на декретному місці, звільняють у зв’язку із закінченням строку договору, тобто коли із декретної відпустки виходить основний працівник. Утім норми Кодексу законів про працю України (КЗпП) забороняють керівникам звільняти вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Звільнення таких жінок можливе у разі повної ліквідації установи із їх обов’язковим працевлаштуванням (ст. 184 КЗпП).

Вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, обов’язково працевлаштовують також у разі закінчення строкового трудового договору. Тобто звільнення таких жінок можливе, однак керівник зобов’язаний при цьому працевлаштувати жінку у цій або іншій установі за спеціальністю.

Розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається. На період працевлаштування за жінкою зберігається середня заробітна плата (але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору).

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14308

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9899

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13034