Звільнення вагітної жінки у зв’язку із закінченням строкового договору: чи можливо

2461

Запитання

Як діяти, якщо працівниця, яка перебуває на декретному місці, теж іде у декрет, а основний працівник повертається на роботу?

Відповідь

На декретну посаду особу приймають на умовах строкового трудового договору. При цьому у заяві і наказі про прийняття на роботу зазначають «на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

Працівника, який перебуває на декретному місці, звільняють у зв’язку із закінченням строку договору, тобто коли із декретної відпустки виходить основний працівник. Утім норми Кодексу законів про працю України (КЗпП) забороняють керівникам звільняти вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Звільнення таких жінок можливе у разі повної ліквідації установи із їх обов’язковим працевлаштуванням (ст. 184 КЗпП).

Вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, обов’язково працевлаштовують також у разі закінчення строкового трудового договору. Тобто звільнення таких жінок можливе, однак керівник зобов’язаний при цьому працевлаштувати жінку у цій або іншій установі за спеціальністю.

Розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається. На період працевлаштування за жінкою зберігається середня заробітна плата (але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору).

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151266

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356