Працівник продовжив військову службу за контрактом: чи оподатковувати середній заробіток

233

Запитання

Чи оподатковувати середній заробіток працівника, який продовжив військову службу за контрактом? Так. Середній заробіток такого працівника потрібно оподатковувати ПДФО та військовим збором. При цьому такий заробіток є базою нарахування ЄСВ.

Відповідь

Податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід платникові податку, зобов’язаний утримувати із цього доходу:

Крім того, нарахована кожній застрахованій особі основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, є базою нарахування ЄСВ (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Тож середній заробіток працівника, який продовжив військову службу за контрактом, потрібно оподатковувати ПДФО та військовим збором на загальних підставах. При цьому такий заробіток є базою нарахування ЄСВ.

Джерело: Лист ДФС від 19.02.2018 № 675/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239225

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24563

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43728

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12489