Кошти застави: чи наводити у рядку 610 розділу VІ Приміток ф. № 5-дс

285

Запитання

Бюджетна установа має кредиторську заборгованість — кошти застави, які вона отримує від підслідчих осіб до рішення суду. Інформація про цю заборгованість наведена у Балансі № 1-дс як інші поточні зобов’язання за рядком 1575. Чи наводити цю інформацію у рядку 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс?

Відповідь

Так, у рядку 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс розшифровують усю суму кредиторської заборгованості, яка наведена у Балансі ф. № 1-дс як поточні зобов’язання. Пояснимо, чому та як.

Кошти застави, які установа отримує від підслідчих до рішення суду, показують як інші поточні зобов’язання за рядком 1575 Балансу ф. № 1-дс. Ці кошти знаходяться на рахунках суду в:

  • національній валюті — в органі Казначейства;
  • іноземній валюті — в установах банків.

Як бачимо, це специфічні операції. Адже на час слідства за рішенням суду підслідчий вносить заставу на відповідний депозитний рахунок суду. Це рішення є первинним документом, який визначає умови внесення та повернення застави. Так, застава надає:

  • підслідчому — право перебувати поза межами слідчого ізолятора;
  • державі — гарантії, що підслідчий не ухилятиметься від слідства і без дозволу слідчого не виїжджатиме за межі міста чи району.

Коли суд ухвалить рішення про відсутність складу злочину або навпаки — про відповідальність за його скоєння, установа повертає заставу підслідчому або особі, яка її внесла. Якщо ж підслідчий порушить встановлений режим обмежень, то за рішенням суду установа перераховує заставу до бюджету.

Слідство може тривати роками. Тож щоб навести інформацію про строки таких поточних зобов’язань за рядком 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс, у Положенні про облікову політику установі слід зафіксувати принцип, за яким вона визначатиме строки цих поточних зобов’язань.

Скажімо, за принцип розмежування зобов’язань можна обрати дату ухвалених рішень суду про встановлення суми застави. Тоді під час інвентаризації розрахунків за цими датами установа визначатиме статус заборгованості. Наприклад, зобов’язання за заставними сумами, які утворились цьогоріч, вважатиме до 12 місяців, а ті, що виникли до цього — більше 12 місяців, оскільки слідство ще триває.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24563

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43728

Податкова накладна 2024: порядок заповнення

З 01 серпня минулого року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити діючу форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
88425

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
75842