Кошти застави: чи наводити у рядку 610 розділу VІ Приміток ф. № 5-дс

659

Запитання

Бюджетна установа має кредиторську заборгованість — кошти застави, які вона отримує від підслідчих осіб до рішення суду. Інформація про цю заборгованість наведена у Балансі № 1-дс як інші поточні зобов’язання за рядком 1575. Чи наводити цю інформацію у рядку 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс?

Відповідь

Так, у рядку 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс розшифровують усю суму кредиторської заборгованості, яка наведена у Балансі ф. № 1-дс як поточні зобов’язання. Пояснимо, чому та як.

Кошти застави, які установа отримує від підслідчих до рішення суду, показують як інші поточні зобов’язання за рядком 1575 Балансу ф. № 1-дс. Ці кошти знаходяться на рахунках суду в:

  • національній валюті — в органі Казначейства;
  • іноземній валюті — в установах банків.

Як бачимо, це специфічні операції. Адже на час слідства за рішенням суду підслідчий вносить заставу на відповідний депозитний рахунок суду. Це рішення є первинним документом, який визначає умови внесення та повернення застави. Так, застава надає:

  • підслідчому — право перебувати поза межами слідчого ізолятора;
  • державі — гарантії, що підслідчий не ухилятиметься від слідства і без дозволу слідчого не виїжджатиме за межі міста чи району.

Коли суд ухвалить рішення про відсутність складу злочину або навпаки — про відповідальність за його скоєння, установа повертає заставу підслідчому або особі, яка її внесла. Якщо ж підслідчий порушить встановлений режим обмежень, то за рішенням суду установа перераховує заставу до бюджету.

Слідство може тривати роками. Тож щоб навести інформацію про строки таких поточних зобов’язань за рядком 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс, у Положенні про облікову політику установі слід зафіксувати принцип, за яким вона визначатиме строки цих поточних зобов’язань.

Скажімо, за принцип розмежування зобов’язань можна обрати дату ухвалених рішень суду про встановлення суми застави. Тоді під час інвентаризації розрахунків за цими датами установа визначатиме статус заборгованості. Наприклад, зобов’язання за заставними сумами, які утворились цьогоріч, вважатиме до 12 місяців, а ті, що виникли до цього — більше 12 місяців, оскільки слідство ще триває.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25202

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62398

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
108534

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
86421

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49703