Невикористана відпустка на дітей: чи компенсувати під час звільнення

352

Запитання

Працівниця кілька років пропрацювала в установі і лише під час звільнення повідомила, що має статус одинокої матері та надала відповідні документи. Чи компенсувати їй дні невикористаної відпустки на дітей за весь період роботи в установі?

Відповідь

Так, установа зобов’язана виплатити їй грошову компенсацію за невикористані дні відпустки на дітей під час звільнення. Пояснимо чому.

Право на щорічну додаткову оплачувану відпустку на дітей має:

  • мати двох чи більше дітей віком до 15 років або дитини-інваліда;
  • жінка, яка усиновила дитину;
  • мати інваліда з дитинства підгрупи А групи I;
  • одинока мати;
  • батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А групи I, який виховує їх без матері;
  • особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А групи I;
  • один із прийомних батьків (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Жінка отримує право на додаткову оплачувану відпустку на дітей, коли набуває статусу одинокої матері. Якщо вона звільняється, установа зобов’язана компенсувати їй всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки на дітей (ст. 24 Закону про відпустки).

Довідка про заробітну плату: коли і яку складати

Отже, одинока матір має право на грошову компенсацію за невикористані дні відпусток за весь період роботи в установі під час звільнення. При цьому час, коли вона подала документи, що підтверджують статус матері-одиночки, значення не має.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322464

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79990

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
47190