Невикористана відпустка на дітей: чи компенсувати під час звільнення
Запитання
Працівниця кілька років пропрацювала в установі і лише під час звільнення повідомила, що має статус одинокої матері та надала відповідні документи. Чи компенсувати їй дні невикористаної відпустки на дітей за весь період роботи в установі?
Відповідь
Так, установа зобов’язана виплатити їй грошову компенсацію за невикористані дні відпустки на дітей під час звільнення. Пояснимо чому.
Право на щорічну додаткову оплачувану відпустку на дітей має:
- мати двох чи більше дітей віком до 15 років або дитини-інваліда;
- жінка, яка усиновила дитину;
- мати інваліда з дитинства підгрупи А групи I;
- одинока мати;
- батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А групи I, який виховує їх без матері;
- особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А групи I;
- один із прийомних батьків (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
Жінка отримує право на додаткову оплачувану відпустку на дітей, коли набуває статусу одинокої матері. Якщо вона звільняється, установа зобов’язана компенсувати їй всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки на дітей (ст. 24 Закону про відпустки).
► Довідка про заробітну плату: коли і яку складати
Отже, одинока матір має право на грошову компенсацію за невикористані дні відпусток за весь період роботи в установі під час звільнення. При цьому час, коли вона подала документи, що підтверджують статус матері-одиночки, значення не має.