Коли внутрішній сумісник може ставати до роботи

377

Запитання

Особа працює в установі за внутрішнім сумісництвом. Чи може вона почати працювати за сумісництвом одразу по закінченню роботи за основним місцем роботи, чи має бути перерва?

Відповідь

Працівник є сумісником, якщо, крім своєї основної, виконує іншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі чи організації.

Тобто працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом одночасно.

Натомість початок роботи внутрішнього сумісника законодавство не обмежує. Тож розпочати роботу за внутрішнім сумісництвом працівник може як відразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи, так і після перерви на відпочинок.

Робота за сумісництвом — кому можна, кому зась

Зауважуємо, тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати:

  • чотирьох годин на день;
  • повного робочого дня у вихідний;
  • половини місячної норми робочого часу на місяць.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10417