Коли внутрішній сумісник може ставати до роботи

420

Запитання

Особа працює в установі за внутрішнім сумісництвом. Чи може вона почати працювати за сумісництвом одразу по закінченню роботи за основним місцем роботи, чи має бути перерва?

Відповідь

Працівник є сумісником, якщо, крім своєї основної, виконує іншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі чи організації.

Тобто працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом одночасно.

Натомість початок роботи внутрішнього сумісника законодавство не обмежує. Тож розпочати роботу за внутрішнім сумісництвом працівник може як відразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи, так і після перерви на відпочинок.

Робота за сумісництвом — кому можна, кому зась

Зауважуємо, тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати:

  • чотирьох годин на день;
  • повного робочого дня у вихідний;
  • половини місячної норми робочого часу на місяць.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153068

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22057

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94207