Коли внутрішній сумісник може ставати до роботи

515

Запитання

Особа працює в установі за внутрішнім сумісництвом. Чи може вона почати працювати за сумісництвом одразу по закінченню роботи за основним місцем роботи, чи має бути перерва?

Відповідь

Працівник є сумісником, якщо, крім своєї основної, виконує іншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі чи організації.

Тобто працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом одночасно.

Натомість початок роботи внутрішнього сумісника законодавство не обмежує. Тож розпочати роботу за внутрішнім сумісництвом працівник може як відразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи, так і після перерви на відпочинок.

Робота за сумісництвом — кому можна, кому зась

Зауважуємо, тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати:

  • чотирьох годин на день;
  • повного робочого дня у вихідний;
  • половини місячної норми робочого часу на місяць.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14323

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9906

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13042