Коли внутрішній сумісник може ставати до роботи

531

Запитання

Особа працює в установі за внутрішнім сумісництвом. Чи може вона почати працювати за сумісництвом одразу по закінченню роботи за основним місцем роботи, чи має бути перерва?

Відповідь

Працівник є сумісником, якщо, крім своєї основної, виконує іншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж самому чи іншому підприємстві, в установі чи організації.

Тобто працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом одночасно.

Натомість початок роботи внутрішнього сумісника законодавство не обмежує. Тож розпочати роботу за внутрішнім сумісництвом працівник може як відразу після закінчення робочого часу за основним місцем роботи, так і після перерви на відпочинок.

Робота за сумісництвом — кому можна, кому зась

Зауважуємо, тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати:

  • чотирьох годин на день;
  • повного робочого дня у вихідний;
  • половини місячної норми робочого часу на місяць.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
167348

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
49124

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
62317

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31446