Місяці з доплатою до мінімалки: як зараховувати до стажу для лікарняних

430

Запитання

Зарплата працівника менше мінімальної, тож установа щомісяця доплачує йому до рівня мінімалки. Чи можна зарахувати до страхового стажу для оплати лікарняних періоди доплати в повному обсязі?

Відповідь

Так. Роботодавець зобов’язаний доплатити до мінімальної заробітної плати (МЗП) і щомісяця сплатити ЄСВ на рівні мінімального. Місяць, за який сплатили мінімальний ЄСВ, зараховуйте до стажу для оплати лікарняних як повний місяць. Пояснимо, чому.

Страховий стаж обчислюємо в місяцях (ч. 3 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Повний місяць до страхового стажу зараховуємо, коли:

Мінімальний страховий внесок — розрахункова величина. Закон визначає її як добуток МЗП та ЄСВ (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464).

Роботодавці сплачують за працівників ЄСВ у розмірі 22% до бази нарахування ЄСВ (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).

База нарахування ЄСВ за працівника — сума нарахованої заробітної плати. Вона включає основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаємо за Законом України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує мінімальної зарплати, ЄСВ розраховуємо як добуток МЗП у місяці, за який працівник отримав дохід, та ставки єдиного внеску.

Посадовий оклад працівника у штатному розписі — 2200 грн. Мінімальна заробітна плата у 2018 році — 3723 грн. Роботодавець зобов’язаний щомісяця доплачувати працівнику 1523 грн (3723 грн – 2200 грн) і сплачувати за нього ЄСВ у розмірі 819,06 грн (3723 грн × 22%).

Роботодавець доплатив до МЗП і сплатив 819,06 грн ЄСВ — до стажу зарахували повний місяць.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64546

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6169

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49272

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
73050

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1133