Чи може працівник затриматися у відрядженні з власної ініціативи

1050

Запитання

Працівник поїхав у відрядження на два робочих дні. Однак під час відрядження він попрохав у керівника дозволу затриматися ще на один день, аби владнати особисті справи. Чи можна дозволити працівнику затриматися у відрядженні в робочий день?

Відповідь

Затримка у відрядженні з ініціативи працівника можлива лише на вихідні дні. Так визначає Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59). Тож аби працівник вирішив затриматися після відрядження у святковий чи неробочий день, він мав би на це право.

Та й роботодавцеві така затримка нічого не вартувала б, адже за ці дні він не відшкодовує працівникові жодних витрат.

Інша справа — затримка у відрядженні в робочі дні. Позаяк:

  • такої затримки не передбачає жоден нормативний документ;
  • працівник у разі затримки не зможе відпрацювати місячну норму робочого часу.

Якщо у працівника є нагальна потреба залишитися в місці відрядження ще на день, він може взяти на цей день відпустку. Щоправда, у такому разі компенсацію за проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи він не отримає. Адже така компенсація можлива лише тоді, коли дата видачі зворотного квитка співпадає із датою завершення відрядження, зазначеною в наказі (абз. 2 п. 7 Інструкції № 59).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30055

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
37348

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62388

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
145815