Хто відшкодовує земельний та екологічний податок під час оренди

953

Запитання

Хто та яким чином має відшкодовувати земельний та екологічний податок у разі оренди майна?

Відповідь

Орендодавець (балансоутримувач) забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, а також утримання прибудинкової території. Орендар оплачує ці роботи пропорційно площі, яку він займає в будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, які надає орендодавець.

Так визначає п. 1.1 Примірного договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю, затвердженого наказом Фонду державного майна України «Про затвердження договорів оренди» від 23.08.2000 № 1774.

Якщо орендодавець та орендар у договорі передбачили відшкодування земельного податку та екологічного податку, то орендар відшкодувує орендодавцю такі витрати.

Оскільки плата за оренду майна бюджетних установ належить до підгрупи 3 групи 1 власних надходжень бюджетних установ, то всі розрахунки проводять через спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий за вказаною групою власних надходжень.

Джерело: Лист ДКСУ від 09.01.2018 № 16-09/25-591

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74404

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45827

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10747

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56135

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259923