Як бути з ПДВ, якщо студенти-мешканці гуртожитку відшкодовують вартість електроенергії

393

Запитання

Як бути з ПДВ, якщо студенти, які мешкають у гуртожитку, відшкодовують вартість використаної ними електроенергії?

Відповідь

Особа, яка проживає в гуртожитку, сплачує за (п. 7 розд. III Положення про гуртожитки, затвердженого наказом Мінрегіону від 27.04.2015 № 84):

  • проживання. Розмір плати за проживання в гуртожитку визначається в договорі найму жилого приміщення в гуртожитку відповідно до розрахунку, затвердженого власником гуртожитку;
  • житлово-комунальні послуги, які отримує у зв’язку з проживанням у гуртожитку. Розмір цієї плати залежить від встановлених уповноваженим органом цін/тарифів на такі послуги.

Субсидії студентам — мешканцям гуртожитків: умови та порядок призначення

Операції з постачання послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках не оподатковуються ПДВ (пп. 197.1.2 ПК).

Отже, якщо студенти оплачують використану ними електроенергію, що по суті є відшкодуванням витрат, з яких складається вартість послуги з найму житла в гуртожитку, ПДВ не нараховують.

При цьому податкові накладні за операціями з постачання товарів/послуг, які відбуваються без оподаткування, потрібно реєструвати в ЄРПН.

Джерело:Лист ДФС від 07.03.2018 № 919/6/99-99-15-03-02-15

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74259

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45360

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10453

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
55983

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
258218