Як обліковувати пеню

4008

Запитання

Як обліковувати кошти від сплати пені?

Відповідь

Власні надходження бюджетних установ — це кошти, які бюджетні установи отримують як плату за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності (п. 15 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України; БК).

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Власні надходження бюджетні установи отримують додатково до загального фонду бюджету (ч. 4 ст. 13 БК). Вони належать до спеціального фонду бюджету та поділяються на групи (підгрупи), серед яких:

  • плата за послуги, які бюджетні установи надають згідно з їх основною діяльністю;
  • надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності.

Оскільки штрафні санкції (неустойка, штраф, пеня) не є ціною послуг вартісного характеру, їх не можна вважати власними надходженнями бюджетних установ.

До доходів загального фонду державного бюджету, зокрема, належать кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо), які застосовують відповідно до закону (крім штрафів, визначених п. 37-39 ч. 1 ст. 64, п. 26 і 27 ч. 1 ст. 66 та п. 11, 12, 13 і 131 ч. 1 ст. 69 БК; п. 23 ч. 2 ст. 29 БК).

До доходів загального фонду місцевих бюджетів належать адміністративні штрафи, які накладають місцеві органи виконавчої влади та виконавчі органи місцевих рад або утворені ними адміністративні комісії (п. 38 ч. 1 ст. 64, п. 12 ч. 1 ст. 69 БК).

Бюджетна класифікація, затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11, не визначає окремого коду для зарахування штрафних санкцій (неустойки, штрафу, пені) у випадках, коли учасник господарських відносин порушує правила ведення господарської діяльності, не виконує або неналежно виконує господарське зобов’язання.

Оскільки окремого коду бюджетної класифікації для зарахування неустойки, пені та штрафів немає, їх доцільно обліковувати за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Джерело: Лист МФУ від 29.01.2018 № 35140-05/23-92/252

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26904

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108401

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
63986

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22567

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65459