Як обліковувати пеню

4380

Запитання

Як обліковувати кошти від сплати пені?

Відповідь

Власні надходження бюджетних установ — це кошти, які бюджетні установи отримують як плату за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності (п. 15 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України; БК).

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Власні надходження бюджетні установи отримують додатково до загального фонду бюджету (ч. 4 ст. 13 БК). Вони належать до спеціального фонду бюджету та поділяються на групи (підгрупи), серед яких:

  • плата за послуги, які бюджетні установи надають згідно з їх основною діяльністю;
  • надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності.

Оскільки штрафні санкції (неустойка, штраф, пеня) не є ціною послуг вартісного характеру, їх не можна вважати власними надходженнями бюджетних установ.

До доходів загального фонду державного бюджету, зокрема, належать кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо), які застосовують відповідно до закону (крім штрафів, визначених п. 37-39 ч. 1 ст. 64, п. 26 і 27 ч. 1 ст. 66 та п. 11, 12, 13 і 131 ч. 1 ст. 69 БК; п. 23 ч. 2 ст. 29 БК).

До доходів загального фонду місцевих бюджетів належать адміністративні штрафи, які накладають місцеві органи виконавчої влади та виконавчі органи місцевих рад або утворені ними адміністративні комісії (п. 38 ч. 1 ст. 64, п. 12 ч. 1 ст. 69 БК).

Бюджетна класифікація, затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11, не визначає окремого коду для зарахування штрафних санкцій (неустойки, штрафу, пені) у випадках, коли учасник господарських відносин порушує правила ведення господарської діяльності, не виконує або неналежно виконує господарське зобов’язання.

Оскільки окремого коду бюджетної класифікації для зарахування неустойки, пені та штрафів немає, їх доцільно обліковувати за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Джерело: Лист МФУ від 29.01.2018 № 35140-05/23-92/252

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Первинні документи: як скласти без помилок

Первинні документи — це підстава відображати господарські операції в обліку. Які ж вимоги до складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю — розповідаємо в консультації
67178

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23697

Акти звірки взаєморозрахунків: зразок і правила заповнення

Щороку установи проводять інвентаризацію розрахунків, аби перевірити, чи правильно відображені в бухобліку дебіторська і кредиторська заборгованості. Інвентаризаційна комісія складає акти інвентаризації, та передумовою їх складання є акт звірки взаєморозрахунків. Розглянемо, що це за документ та як діяти, якщо знайшли розбіжності в обліку.
44403

Особливості бухгалтерського обліку в ОМС

У чому особливості бухгалтерського обліку органів місцевого самоврядування, якою має бути організація бухгалтерського обліку ОМС та облік специфічних для ОМС операцій – у даній експертній статті.
9692

Акт введення в експлуатацію основних засобів

Установа придбала обладнання, тож потрібно скласти акт введення в експлуатацію. Наводимо в статті акт введення в експлуатацію основних засобів, зразок та приклад заповнення
126143