Як обліковувати пеню

5306

Запитання

Як обліковувати кошти від сплати пені?

Відповідь

Власні надходження бюджетних установ — це кошти, які бюджетні установи отримують як плату за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності (п. 15 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України; БК).

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Власні надходження бюджетні установи отримують додатково до загального фонду бюджету (ч. 4 ст. 13 БК). Вони належать до спеціального фонду бюджету та поділяються на групи (підгрупи), серед яких:

  • плата за послуги, які бюджетні установи надають згідно з їх основною діяльністю;
  • надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності.

Оскільки штрафні санкції (неустойка, штраф, пеня) не є ціною послуг вартісного характеру, їх не можна вважати власними надходженнями бюджетних установ.

До доходів загального фонду державного бюджету, зокрема, належать кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо), які застосовують відповідно до закону (крім штрафів, визначених п. 37-39 ч. 1 ст. 64, п. 26 і 27 ч. 1 ст. 66 та п. 11, 12, 13 і 131 ч. 1 ст. 69 БК; п. 23 ч. 2 ст. 29 БК).

До доходів загального фонду місцевих бюджетів належать адміністративні штрафи, які накладають місцеві органи виконавчої влади та виконавчі органи місцевих рад або утворені ними адміністративні комісії (п. 38 ч. 1 ст. 64, п. 12 ч. 1 ст. 69 БК).

Бюджетна класифікація, затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11, не визначає окремого коду для зарахування штрафних санкцій (неустойки, штрафу, пені) у випадках, коли учасник господарських відносин порушує правила ведення господарської діяльності, не виконує або неналежно виконує господарське зобов’язання.

Оскільки окремого коду бюджетної класифікації для зарахування неустойки, пені та штрафів немає, їх доцільно обліковувати за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Джерело: Лист МФУ від 29.01.2018 № 35140-05/23-92/252

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42830

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78878

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
150280

Списання дебіторської заборгованості у бюджетних установах 2025

Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.
49361

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24960