Як обліковувати пеню

3979

Запитання

Як обліковувати кошти від сплати пені?

Відповідь

Власні надходження бюджетних установ — це кошти, які бюджетні установи отримують як плату за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності (п. 15 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України; БК).

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Власні надходження бюджетні установи отримують додатково до загального фонду бюджету (ч. 4 ст. 13 БК). Вони належать до спеціального фонду бюджету та поділяються на групи (підгрупи), серед яких:

  • плата за послуги, які бюджетні установи надають згідно з їх основною діяльністю;
  • надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності.

Оскільки штрафні санкції (неустойка, штраф, пеня) не є ціною послуг вартісного характеру, їх не можна вважати власними надходженнями бюджетних установ.

До доходів загального фонду державного бюджету, зокрема, належать кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо), які застосовують відповідно до закону (крім штрафів, визначених п. 37-39 ч. 1 ст. 64, п. 26 і 27 ч. 1 ст. 66 та п. 11, 12, 13 і 131 ч. 1 ст. 69 БК; п. 23 ч. 2 ст. 29 БК).

До доходів загального фонду місцевих бюджетів належать адміністративні штрафи, які накладають місцеві органи виконавчої влади та виконавчі органи місцевих рад або утворені ними адміністративні комісії (п. 38 ч. 1 ст. 64, п. 12 ч. 1 ст. 69 БК).

Бюджетна класифікація, затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11, не визначає окремого коду для зарахування штрафних санкцій (неустойки, штрафу, пені) у випадках, коли учасник господарських відносин порушує правила ведення господарської діяльності, не виконує або неналежно виконує господарське зобов’язання.

Оскільки окремого коду бюджетної класифікації для зарахування неустойки, пені та штрафів немає, їх доцільно обліковувати за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Джерело: Лист МФУ від 29.01.2018 № 35140-05/23-92/252

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Типова кореспонденція субрахунків

Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
19056

Облік основних засобів 2024: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
305142

Актуальні бланки для інвентаризації

Інвентаризація в бюджетних установах – це можливість забезпечити достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб її провести без помилок, варто належно оформити документи. У цій добірці ми зібрали всі необхідні бланки інвентаризації та підказки по їх заповненню.
172280