Тривалість робочого часу лікарів амбулаторної поліклініки

897

Запитання

Скільки має тривати робота лікарів акушер-гінекологів жіночої консультації, кількість посад яких залежить від кількості жіночого населення?

Відповідь

Норми робочого часу медичних працівників регламентує наказ МОН «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319 (далі — Наказ № 319).

За Наказом № 319 тривалість робочого часу медичних працівників становить:

38,5 год. на тиждень для:

 • керівників структурних підрозділів (відділень, відділів, лабораторій, кабінетів тощо) з числа лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою освітою;
 • керівників закладів охорони здоров’я з числа фахівців з базовою та неповною вищою освітою;
 • лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу);
 • медичних реєстраторів;
 • дезінфекторів закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів), за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці

33 год. на тиждень для:

лікарів, зайнятих виключно амбулаторним прийомом хворих (у ті дні, коли згідно з графіком роботи або правилами внутрішнього трудового розпорядку ці лікарі працюють у стаціонарі (чергування), на дільниці, проводять санітарно-просвітню та профілактичну роботу, диспансеризацію, тривалість їх робочого дня встановлюється на рівні 38,5 годин на тиждень).

Перенесення робочих днів у 2018 році

Утім Наказ № 319 не врегульовує тривалості роботи лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу) впродовж їх робочого дня чи окремих днів тижня, зокрема:

 • амбулаторний прийом хворих;
 • роботу у стаціонарі (чергування) на дільниці;
 • санітарно-просвітню та профілактичну роботу;
 • диспансеризацію тощо.

Тривалість робочого дня конкретного лікаря залежить від його функціональних обов’язків за посадою, визначених посадовою інструкцією. Так, якщо:

 • серед посадових обов’язків лікаря лише амбулаторний прийом хворих і жодної іншої роботи він не виконує — тривалість робочого тижня становить 33 год. на тиждень;
 • лікар має ще й інші обов’язки (чергування у стаціонарі, робота на дільниці, проведення санітарно-просвітньої та профілактичної роботи, диспансеризації тощо) — 38,5 год. на тиждень.

У правилах внутрішнього трудового розпорядку або графіку роботи (змінності) лікарю можна виділити дні тижня лише для амбулаторного прийому хворих. У ці дні тривалість його робочого дня має становити 6 год. 36 хв. (за п’ятиденного робочого тижня), у решту днів — 7 год. 42 хв. За відсутності таких умов у локальних актах закладу охорони здоров’я тривалість робочого тижня становить 38 год. 30 хв.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60416