Чи оплачувати працівнику медогляд у вихідний день

1933

Запитання

Керівник установи зобов’язав працівника пройти періодичний медичний огляд, однак обрав для цього вихідний день. Чи оплачувати працівнику такий день проходження медичного огляду?

Відповідь

Оплата медогляду працівників бюджетної установи, як і обов’язок його проведення, визначені законодавством.

Так, стаття 169 Кодексу законів про працю України (КЗпП) зобов’язує роботодавця організовувати медичні огляди працівників:

  • зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці;
  • де є потреба у професійному доборі;
  • віком до 21 року.

Йдеться як про попередній (під час прийняття на роботу), так і про періодичні (протягом трудової діяльності) медогляди.

Ба більше: допоки працівники перебувають в медичному закладі на обстеженні, за ними зберігають середній заробіток за місцем роботи (ст. 123 КЗпП).

Проводять медогляди за списками працівників, внесених до плану-графіка закладу охорони здоров’я. В останньому зазначають також:

  • строки;
  • лабораторні, функціональні та інші дослідження;
  • залучених лікарів.

Тож закон зобов’язує роботодавця організувати проходження медогляду працівниками, а останніх — обов’язково їх пройти у встановлені строки, аби далі бути допущеними до роботи. І якщо медичний огляд проведений у день, який є для працівника вихідним, такий день йому оплачують за середнім заробітком.

Більше інформації читайте також у публікаціях:

• «Медичні огляди працівників: чиїм коштом»;

• «Лікарів залучено до проведення медичних оглядів: як оплатити»

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263367

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72056

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132295

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15677