Чи вважатимуть порушенням, якщо аванс виплатили на кілька днів пізніше

3647

Запитання

В установі затримали виплату авансу працівникам на три дні. Чи вважається це порушенням?

Відповідь

Виплата авансу має відбуватися за статтею 115 Кодексу законів про працю України (КЗпП), де встановлені чіткий порядок і строки. А саме визначено, що зарплату працівникам виплачують:

  • регулярно в робочі дні;
  • у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом установи;
  • не рідше двох разів на місяць;
  • через проміжок часу, що не перевищує 16 к. дн.;
  • не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який відбувається виплата.

Якщо установа порушить строки виплати заробітку працівникам більш як на один місяць, на вимогу статті 265 КЗпП до неї застосують штраф у розмірі трьох мзп (3 × 3200 грн).

Якщо установа порушила строки виплати працівникам заробітної плати чи інших виплат, передбачених законодавством про працю, терміном менше одного місяця, до неї застосують відповідальність, передбачену абзацом восьмим частини другої статті 265 КЗпП — штраф у розмірі 1 мзп (3200 грн). На цьому наголошує Держпраці в листі від 21.08.2017 №8692/3/4.3-ДП-17.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131767

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347648