Як визначити для роботи за сумісництвом кваліфікаційну категорію лікаря

1145

Запитання

Завідувачу амбулаторії — лікарю оплачують роботу за встановленою йому кваліфікаційною категорією лікаря. Однак він працює ще на 0,25 ставки за сумісництвом. Чи можна за цією самою кваліфікаційною категорією оплачувати сумісництво?

Відповідь

Кваліфікаційна категорія лікаря для оплати праці за сумісництвом визначається за Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівникам закладів охорони здоров’я визначають за тарифними розрядами ЄТС, які встановлюють (п. 1.4 Умов № 308/519):

  • професіоналам, фахівцям — залежно від наявної кваліфікаційної категорії;
  • робітникам — залежно від кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Розмір зарплати визначають у всіх випадках окремо за основною посадою і за посадою за сумісництвом.

Керівникам структурних підрозділів — лікарям посадові оклади встановлюють (п. 2.2.3 Умов № 308/519):

  • на основі тарифних розрядів лікарів відповідних спеціальностей та кваліфікаційних категорій (за умови, що спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю підрозділу, який вони очолюють);
  • з урахуванням підвищення на 10-25% залежно від обсягу роботи .

Тож посадовий оклад завідувача амбулаторією визначають за тарифним розрядом за ЄТС залежно від наявної у нього кваліфікаційної категорії лікаря. За завідування такий посадовий оклад підвищують залежно від обсягу роботи.

Посадовий оклад за сумісництвом визначають окремо за тарифними розрядами за ЄТС залежно від наявної кваліфікаційної категорії лікаря відповідної спеціальності.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65311

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53837

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86992

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102487

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
308461