Як визначити для роботи за сумісництвом кваліфікаційну категорію лікаря
Запитання
Завідувачу амбулаторії — лікарю оплачують роботу за встановленою йому кваліфікаційною категорією лікаря. Однак він працює ще на 0,25 ставки за сумісництвом. Чи можна за цією самою кваліфікаційною категорією оплачувати сумісництво?
Відповідь
Кваліфікаційна категорія лікаря для оплати праці за сумісництвом визначається за Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).
Розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівникам закладів охорони здоров’я визначають за тарифними розрядами ЄТС, які встановлюють (п. 1.4 Умов № 308/519):
- професіоналам, фахівцям — залежно від наявної кваліфікаційної категорії;
- робітникам — залежно від кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.
Керівникам структурних підрозділів — лікарям посадові оклади встановлюють (п. 2.2.3 Умов № 308/519):
- на основі тарифних розрядів лікарів відповідних спеціальностей та кваліфікаційних категорій (за умови, що спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю підрозділу, який вони очолюють);
- з урахуванням підвищення на 10-25% залежно від обсягу роботи .
Тож посадовий оклад завідувача амбулаторією визначають за тарифним розрядом за ЄТС залежно від наявної у нього кваліфікаційної категорії лікаря. За завідування такий посадовий оклад підвищують залежно від обсягу роботи.
Посадовий оклад за сумісництвом визначають окремо за тарифними розрядами за ЄТС залежно від наявної кваліфікаційної категорії лікаря відповідної спеціальності.