Чи може працівник взяти відпустку і залишитися працювати за сумісництвом

659

Запитання

Працівник установи взяв щорічну відпустку. Чи може він на час відпустки оформитися за строковим трудовим договором на роботу за сумісництвом до цієї самої установи?

Відповідь

Так, робота під час відпустки в цій самій установі за сумісництвом можлива. Законодавство цього не забороняє. Головне, аби для цього не було обмежень з боку керівника установи.

Звернімося до норм.

Як випливає з нормативного тлумачення поняття «сумісництво», для права на роботу за такими умовами у тій самій установі, організації має бути:

  • укладений трудовий договір, у т. ч. строковий;
  • вільний від основної роботи час.

Однак Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну України від 28.06.1993 р. № 43, дозволяє керівникам державних підприємств, установ й організацій разом з профспілковими комітетами встановлювати обмеження для такої роботи. Та лише в окремих випадках.

По-перше — для тих професій та посад, що передбачають важкі роботи і на роботи із шкідливими або небезпечними умовами праці. Тобто коли така додаткова робота працівників може негативно позначитися як на їхньому здоров’ї, так на безпеці виробництва.

По-друге — для осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок.

Окремим рядком в забороні працювати за сумісництвом проходять установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники. Права на таку роботу вони взагалі не мають. Якщо тільки не йдеться про наукову, викладацьку, медичну і творчу діяльність).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
150910

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14212