Чи може працівник взяти відпустку і залишитися працювати за сумісництвом

1148

Запитання

Працівник установи взяв щорічну відпустку. Чи може він на час відпустки оформитися за строковим трудовим договором на роботу за сумісництвом до цієї самої установи?

Відповідь

Так, робота під час відпустки в цій самій установі за сумісництвом можлива. Законодавство цього не забороняє. Головне, аби для цього не було обмежень з боку керівника установи.

Звернімося до норм.

Як випливає з нормативного тлумачення поняття «сумісництво», для права на роботу за такими умовами у тій самій установі, організації має бути:

  • укладений трудовий договір, у т. ч. строковий;
  • вільний від основної роботи час.

Однак Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну України від 28.06.1993 р. № 43, дозволяє керівникам державних підприємств, установ й організацій разом з профспілковими комітетами встановлювати обмеження для такої роботи. Та лише в окремих випадках.

По-перше — для тих професій та посад, що передбачають важкі роботи і на роботи із шкідливими або небезпечними умовами праці. Тобто коли така додаткова робота працівників може негативно позначитися як на їхньому здоров’ї, так на безпеці виробництва.

По-друге — для осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок.

Окремим рядком в забороні працювати за сумісництвом проходять установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники. Права на таку роботу вони взагалі не мають. Якщо тільки не йдеться про наукову, викладацьку, медичну і творчу діяльність).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354