Чи може працівник взяти відпустку і залишитися працювати за сумісництвом

1179

Запитання

Працівник установи взяв щорічну відпустку. Чи може він на час відпустки оформитися за строковим трудовим договором на роботу за сумісництвом до цієї самої установи?

Відповідь

Так, робота під час відпустки в цій самій установі за сумісництвом можлива. Законодавство цього не забороняє. Головне, аби для цього не було обмежень з боку керівника установи.

Звернімося до норм.

Як випливає з нормативного тлумачення поняття «сумісництво», для права на роботу за такими умовами у тій самій установі, організації має бути:

  • укладений трудовий договір, у т. ч. строковий;
  • вільний від основної роботи час.

Однак Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну України від 28.06.1993 р. № 43, дозволяє керівникам державних підприємств, установ й організацій разом з профспілковими комітетами встановлювати обмеження для такої роботи. Та лише в окремих випадках.

По-перше — для тих професій та посад, що передбачають важкі роботи і на роботи із шкідливими або небезпечними умовами праці. Тобто коли така додаткова робота працівників може негативно позначитися як на їхньому здоров’ї, так на безпеці виробництва.

По-друге — для осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок.

Окремим рядком в забороні працювати за сумісництвом проходять установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники. Права на таку роботу вони взагалі не мають. Якщо тільки не йдеться про наукову, викладацьку, медичну і творчу діяльність).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22523

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59612

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130858

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8105

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
87047