Як враховується сума квартальної премії при розрахунку оплати відрядження

962

Запитання

Як правильно враховувати суми квартальної премії під час розрахунку оплати праці за дні відрядження?

Відповідь

Правила, за якими рахуються премії при розрахунку оплати днів відрядження, встановлює Порядок обчислення середньої зарплати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Так, його пункт 3 передбачає, що премії пiд час обчислення середньої зарплати за останнi два календарних мiсяцi (зокрема, для оплати за відрядження):

  • включаються до зарплати того мiсяця, на який вони припадають за розрахунковою вiдомiстю;
  • ті, якi виплачуються за квартал i триваліший промiжок часу, включаються у частинi, що вiдповiдає кiлькостi мiсяцiв у розрахунковому перiодi;
  • враховуються пропорцiйно до часу, вiдпрацьованого в розрахунковому перiодi, — якщо робочі днi у такому перiодi працівник вiдпрацював не повнiстю.

Звідси стосовно квартальної премії, яку маємо врахувати в оплаті праці відрядженому працівникові, робимо такі висновки:

  • її враховуємо в сумі, що становить 2/3 нарахованої;
  • для працівника, який у розрахунковому перiоді вiдпрацював робочi днi не повнiстю, частку від такої премії (2/3) ураховуватимемо пропорцiйно вiдпрацьованому часу.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
50398

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
177637

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2525

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
138090

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
32349