За яким КЕКВ оплачувати роботу, виконану ФОПом за укладеним договором

1406

Запитання

Який код КЕКВ для бюджетних коштів передбачений для оплати фізичній особі — підприємцю за роботи (послуги), виконані (надані) за укладеним договором?

Відповідь

Код КЕКВ для бюджетних коштів потрібен для того, аби установа могла класифікувати видатки бюджету. КЕКВ мають ураховувати економічну характеристику операцій, що здійснюються при їх проведенні (ч. 5 ст. 10 Бюджетного кодексу України).

Економічна класифікація поділяє видатки бюджету на поточні та капітальні.

До капітальних відносять видатки, що їх передбачають:

  • для придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), необоротних активів (у т. ч. землі, нематеріальних активів тощо);
  • на капітальні інвестиції, капітальний ремонт;
  • на створення державних запасів і резервів;;
  • на придбання капітальних активів;
  • невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов'язаних з пошкодженням основного капіталу.

До поточних належать видатки, які:

  • передбачені на виконання бюджетних програм;
  • забезпечують поточне функціонування бюджетних установ, проведення досліджень, розробок, заходів та надання поточних трансфертів населенню і підприємствам (установам, організаціям).

Отже, на те, який КЕКВ застосовувати, безпосередньо впливає економічна сутність платежу. Якщо, звичайно, не йдеться про винагороди та інші виплати, сплачені за КЕКВ 2111 «Заробітна плата».

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Місцеві бюджети 2025: доходи та видатки

Місцеві бюджети — це основа фінансової автономії громад. У 2025 році принципи формування доходів і видатків залишаються стратегічно важливими. У статті пояснюємо, з чого складаються доходи місцевих бюджетів, як відбувається розподіл коштів та на що саме спрямовують видатки
42342

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22578

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
9055

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
425098

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182698