За яким КЕКВ оплачувати роботу, виконану ФОПом за укладеним договором

982

Запитання

Який код КЕКВ для бюджетних коштів передбачений для оплати фізичній особі — підприємцю за роботи (послуги), виконані (надані) за укладеним договором?

Відповідь

Код КЕКВ для бюджетних коштів потрібен для того, аби установа могла класифікувати видатки бюджету. КЕКВ мають ураховувати економічну характеристику операцій, що здійснюються при їх проведенні (ч. 5 ст. 10 Бюджетного кодексу України).

Економічна класифікація поділяє видатки бюджету на поточні та капітальні.

До капітальних відносять видатки, що їх передбачають:

  • для придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), необоротних активів (у т. ч. землі, нематеріальних активів тощо);
  • на капітальні інвестиції, капітальний ремонт;
  • на створення державних запасів і резервів;;
  • на придбання капітальних активів;
  • невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов'язаних з пошкодженням основного капіталу.

До поточних належать видатки, які:

  • передбачені на виконання бюджетних програм;
  • забезпечують поточне функціонування бюджетних установ, проведення досліджень, розробок, заходів та надання поточних трансфертів населенню і підприємствам (установам, організаціям).

Отже, на те, який КЕКВ застосовувати, безпосередньо впливає економічна сутність платежу. Якщо, звичайно, не йдеться про винагороди та інші виплати, сплачені за КЕКВ 2111 «Заробітна плата».

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100070

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40504

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
68007

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3716