За яким КЕКВ оплачувати роботу, виконану ФОПом за укладеним договором

1028

Запитання

Який код КЕКВ для бюджетних коштів передбачений для оплати фізичній особі — підприємцю за роботи (послуги), виконані (надані) за укладеним договором?

Відповідь

Код КЕКВ для бюджетних коштів потрібен для того, аби установа могла класифікувати видатки бюджету. КЕКВ мають ураховувати економічну характеристику операцій, що здійснюються при їх проведенні (ч. 5 ст. 10 Бюджетного кодексу України).

Економічна класифікація поділяє видатки бюджету на поточні та капітальні.

До капітальних відносять видатки, що їх передбачають:

  • для придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), необоротних активів (у т. ч. землі, нематеріальних активів тощо);
  • на капітальні інвестиції, капітальний ремонт;
  • на створення державних запасів і резервів;;
  • на придбання капітальних активів;
  • невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов'язаних з пошкодженням основного капіталу.

До поточних належать видатки, які:

  • передбачені на виконання бюджетних програм;
  • забезпечують поточне функціонування бюджетних установ, проведення досліджень, розробок, заходів та надання поточних трансфертів населенню і підприємствам (установам, організаціям).

Отже, на те, який КЕКВ застосовувати, безпосередньо впливає економічна сутність платежу. Якщо, звичайно, не йдеться про винагороди та інші виплати, сплачені за КЕКВ 2111 «Заробітна плата».

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159059

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
69204

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14358

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
35013