Коли виплачувати грошову допомогу держслужбовцю, який поділив відпустку на частини

3531

Запитання

Коли виплачувати грошову допомогу державному службовцю, який скористався поділом щорічної основної відпустки на частини? Чи можна суму виплати також поділити?

Відповідь

Грошова допомога державним службовцям є гарантованою виплатою, що виплачується з наданням щорічної відпустки. Її розмір має дорівнювати середньомісячній заробітній платі (ст. 57 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Оскільки на щорічні відпустки держслужбовців поширюються порядок та умови, визначені законодавством про працю, то, як і для будь-яких працівників, за бажанням їх можна ділити на частини. Головне дотримати норми статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, аби основна безперервна частина становила не менше 14 календарних днів.

Якщо держслужбовець вирішив відпочивати кілька разів на рік, тобто у разі поділу періоду відпочинку, допомогу виплачують один раз. І законодавство не обумовлює, що це має бути виплата разом із першою частиною щорічної відпустки. Тому за заявою її надають за будь-якої з частин.

На відміну від поділу відпустки, ділити грошову допомогу не можна. Її виплачують лише раз на рік однією сумою. На цьому наполягає Мінсоцполітики в листі від 19.09.2017 № 2416/0/101-17.

У фонді оплати праці на бюджетний рік для кожного держслужбовця передбачають одну допомогу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71419

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12490

Додаткова відпустка державним службовцям: що врахувати

Додаткова відпустка державним службовцям надається після досягнення п’ятирічного стажу на держслужбі. На який строк надається додаткова відпустка держслужбовцям, коли і як її компенсувати та чим доведеться поплатитися за затримку розрахунку?
47653

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ► закон про держслужбу ► мотиви зайняття посади державної служби ► зарплата та надбавки держслужбовцям ► соціальні гарантії держслужбовцям ► держслужба в умовах воєнного стану.
47143

Державна служба в Україні

Державна служба в Україні ► класифікація посад ► конкурс на зайняття посад ► строкове призначення ► переведення ► зміна істотних умов служби ► припинення державної служби
9191