Як розрахувати декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праці

540

Запитання

Як розрахувати декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праці

Відповідь

Як і під час нарахування інших соцвиплат, декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праці рахуватимемо за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Нам потрібен пункт 28 Порядку № 1266, за яким визначають середній заробіток, коли працівниця з поважних причин не отримувала заробітку у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку. Він вимагає  проводити розрахунки у цій ситуації на основі тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

За таких розрахунків (за порадою пункту 5 Порядку № 1266) використовуємо формулу:

Середньоденна зарплата за один календарний день = тарифна ставка (посадовий оклад) або їх частина (за роботи на умовах неповного робочого дня чи тижня) ÷ середньомісячна кількість календарних днів (30,44)

Для працівників з погодинною системою оплати праці тарифну ставку визначаємо, помноживши погодинну тарифну ставку в місяці настання страхового випадку на норму робочого часу в цьому місяці. Так радить робити Мінсоцполітики в листі від 23.05.17 № 262/0/86-17/273.

Тож для оплати декретних виплат працівниці з погодинною оплатою праці середньоденну зарплату обчислюємо, поділивши тарифну ставку на середньомісячне число календарних днів (30,44).

Як розрахувати декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праціПогодинна оплата праці ПРИКЛАД

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5151

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47744

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70139

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
881

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62405