Як розрахувати декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праці

776

Запитання

Як розрахувати декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праці

Відповідь

Як і під час нарахування інших соцвиплат, декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праці рахуватимемо за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Нам потрібен пункт 28 Порядку № 1266, за яким визначають середній заробіток, коли працівниця з поважних причин не отримувала заробітку у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку. Він вимагає  проводити розрахунки у цій ситуації на основі тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

За таких розрахунків (за порадою пункту 5 Порядку № 1266) використовуємо формулу:

Середньоденна зарплата за один календарний день = тарифна ставка (посадовий оклад) або їх частина (за роботи на умовах неповного робочого дня чи тижня) ÷ середньомісячна кількість календарних днів (30,44)

Для працівників з погодинною системою оплати праці тарифну ставку визначаємо, помноживши погодинну тарифну ставку в місяці настання страхового випадку на норму робочого часу в цьому місяці. Так радить робити Мінсоцполітики в листі від 23.05.17 № 262/0/86-17/273.

Тож для оплати декретних виплат працівниці з погодинною оплатою праці середньоденну зарплату обчислюємо, поділивши тарифну ставку на середньомісячне число календарних днів (30,44).

Як розрахувати декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праціПогодинна оплата праці ПРИКЛАД

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8392

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12488

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62217