Відповідь
Як і під час нарахування інших соцвиплат, декретні виплати працівниці з погодинною оплатою праці рахуватимемо за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).
Нам потрібен пункт 28 Порядку № 1266, за яким визначають середній заробіток, коли працівниця з поважних причин не отримувала заробітку у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку. Він вимагає проводити розрахунки у цій ситуації на основі тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.
За таких розрахунків (за порадою пункту 5 Порядку № 1266) використовуємо формулу:
Середньоденна зарплата за один календарний день = тарифна ставка (посадовий оклад) або їх частина (за роботи на умовах неповного робочого дня чи тижня) ÷ середньомісячна кількість календарних днів (30,44)
Для працівників з погодинною системою оплати праці тарифну ставку визначаємо, помноживши погодинну тарифну ставку в місяці настання страхового випадку на норму робочого часу в цьому місяці. Так радить робити Мінсоцполітики в листі від 23.05.17 № 262/0/86-17/273.
Тож для оплати декретних виплат працівниці з погодинною оплатою праці середньоденну зарплату обчислюємо, поділивши тарифну ставку на середньомісячне число календарних днів (30,44).
Погодинна оплата праці ПРИКЛАД
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.