Додаткові відпустки для учасника бойових дій — чорнобильця

1226

Запитання

Працівник має право на додаткову відпустку як ветеран війни. Водночас він належить до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії, а отже — має право на чорнобильську відпустку. Чи можна надати йому одразу обидві?

Відповідь

Ні, додаткові відпустки одразу надавати не можна. Пояснимо чому.

Учасники бойових дій та інваліди війни мають право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів. Надають її:

  • незалежно від тривалості щорічних та відпрацьованого в році часу;
  • один раз протягом календарного року;
  • на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Така відпустка є пільгою, гарантованою державою, та не належить до виду щорічних (ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII№ 3551).

Особам, віднесеним до категорій 1 та 2, держава гарантує компенсації та пільги, зокрема, додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік (п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII; далі — Закон № 796). Вона також не належить до щорічних відпусток, а визначена як пільга та компенсація за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пільговик, який має право на пільги та компенсації, передбачені різними законами, користується ними відповідно до одного з цих законів за своїм вибором (ст. 60 Закону № 796).

Тому учасник бойових дій (інваліда війни) — чорнобилець має право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати лише за однією підставою за вибором, оскільки такі пільги є однотипними.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322469

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79994

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
47196