Чи може працівник брати відпустку без збереження заробітної плати по три дні протягом місяця

598

Запитання

Працівник установи працює за умовами неповного робочого тижня в понеділок, вівторок і середу. Чи можна за браком коштів в установі надати йому відпустку без збереження заробітної плати на ці три робочих дні щотижня протягом місяця?

Відповідь

Відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин надається на чітко встановлених умовах.

По-перше — на термін, обумовлений угодою між працівником та керівником установи, але не більше ніж на 15 календарних днів на рік, як того вимагає стаття 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

По-друге, працівник має обов’язково надати на неї згоду. У заяві про надання відпустки він вказує сімейні обставини чи інші причини, через які потребує такого відпочинку. Перелік таких причин законодавство не конкретизує, їх важливість залежить від  певних життєвих обставин, що склалися у житті працівника. У свою чергу, на таку відпустку має бути і згода роботодавця. Тому остаточне рішення про те, чи можливе оформлення відпустки без збереження заробітної плати у конкретному випадку, ухвалює керівник установи.

Відпустку без збереження заробітної плати працівник може брати декілька разів протягом року. Наприклад, спершу взяти п’ять календарних днів, потім сім, потім ще три або, як у наведеному випадку, по три календарних дні протягом місяця. Головне, щоб загальна тривалість днів відпочинку не перевищувала 15 календарних днів на рік. Тобто аби не були порушені вимоги законодавства про працю.

До того ж для кожної відпустки на три календарних дні працівник повинен написати окрему заяву, а роботодавець — видати відповідні накази.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86595

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10105