Тонкощі підвищення кваліфікаційної категорії вчителю

292

Запитання

Вчителю початкових класів із повною вищою освітою з кваліфікацією вчителя початкових класів за наслідками атестації присвоїли ІІ кваліфікаційну категорію за посадою вчителя мови і літератури. Опісля вчитель пішов у відпустку для догляду за дитиною. Чи може такий працівник після відпустки атестуватися на І кваліфікаційну категорію?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Атестацію з присвоєнням кваліфікаційних категорій проходять учителі початкових класів, які зокрема мають повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю початкова освіта, початкове навчання (п. 4.1 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 № 930).

На час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за педагогічними працівниками зберігаються кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання (п. 3.19 Типового положення).

За педпрацівниками, які переходять на інші педагогічні посади у тому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації (п. 3.27 Типового положення).

За пунктом 4.5 Типового положення І кваліфікаційну категорію присвоюють педпрацівникам, які відповідають вимогам, встановленим до працівників ІІ кваліфікаційної категорії, та які, окрім цього:

  • використовують методи компетентнісно-орієнтованого підходу до організації навчального процесу;
  • володіють технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів;
  • впроваджують передовий педагогічний досвід;
  • формують навички самостійно здобувати знання й застосовувати їх на практиці;
  • уміють лаконічно, образно і виразно подати матеріал;
  • вміють аргументувати свою позицію та володіють ораторським мистецтвом (п. 4.5 Типового положення).

Отже, учитель має право на присвоєння за наслідками атестації І кваліфікаційної категорії, якщо він:

  • відповідає вимогам пункту 4.5 Типового положення;
  • має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю початкова освіта;
  • має ІІ кваліфікаційну категорію, збережену після переходу на посаду вчителя початкових класів з посади вчителя мови та літератури.

За інформацією Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321735

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206622

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23921

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82105

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117233